Connect with us
zakłady legalni bukmacherzy
Materiał zewnętrzny

Porady

Dla fana sportu, kobiety i melomana – jakie zakłady oferują nam bukmacherzy?

Wbrew powszechnej opinii, gry u bukmacherów nie są zarezerwowane dla tych, którzy oglądają mecze piłki nożnej czy śledzą wyniki sportów sezonowych. Aktualnie w ofercie bukmacherów coś dla siebie znajdzie zarówno fan popularnych, jak i zupełnie niszowych dyscyplin sportowych (na przykład jeździectwa czy lotek), ale także miłośnik kina i muzyki czy osoba zorientowana w życiu politycznym kraju i świata.

Zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej z 2017r. każdy bukmacher, by działać legalnie na terenie Polski, musi uzyskać koncesję Ministerstwa Finansów. Aby się o nią ubiegać, powinien posiadać siedzibę na terenie naszego kraju oraz rozliczać się z podatku z polskim urzędem skarbowym. Selekcja operatorów na naszym rynku pozwoliła działać wyłącznie tym pewnym i wypłacalnym, a ci, chcąc dotrzeć do większej ilości odbiorców, postanowili znacznie rozszerzyć swoją działalność. Z tego powodu wprowadzili do swoich zakładów wzajemnych takie kategorie, jak „Rozrywka”, „Film”, „Muzyka” czy „Polityka”, tworzące grono zakładów specjalnych.

Jakie zakłady legalni bukmacherzy oferują graczom?

Nie ulega wątpliwości, że wśród bukmacherskich ofert wciąż dominują zakłady sportowe. U legalnych operatorów można na przykład już teraz obstawiać progres polskiej reprezentacji piłki nożnej na Mundialu 2024 w Katarze. Gracz, zainteresowany obstawianiem zakładów na wyniki reprezentacji Polski na Mundialu, ma do wyboru kilka opcji: może m.in. postawić, że zespół zakończy swój udział w fazie grupowej, w 1/8 finału lub dojdzie do ćwierćfinału albo półfinału, a nawet, że przegra lub wygra w finale. Według większości licencjonowanych bukmacherów największe szanse nasi piłkarze mają na wyjście z grupy i przegraną w 1/8 finału (kurs na poziomie 2,50) lub pożegnanie się z MŚ już w fazie grupowej (kurs ok 2,75). Nasze zwycięstwo w turnieju oceniane jest na raczej mało prawdopodobne (kurs u jednego z operatorów to aż 40). Ten sam legalny bukmacher oferuje możliwość darmowego stawiania zakładów bukmacherskich aktywując freebet 25 zł za kod promocyjny (tylko dla nowych klientów).

Niesportowe zakłady na kuponach?

Trzeba też koniecznie wspomnieć o dość krzywdzącej opinii, zgodnie z którą w zakładach wzajemnych mogą i chcą brać udział wyłącznie mężczyźni. To nieprawda! W ofertach legalnych polskich buków nie brakuje aktualnie propozycji dla kobiet. Panie częściej interesują się wydarzeniami kulturalnymi, społecznymi, a także rozrywką związaną bezpośrednio z bieżącymi programami telewizyjnymi. I takie też zakłady można znaleźć w ofercie bukmacherów.

Pewien koncesjonowany operator umożliwiał chociażby wybór laureata nagrody Nobla w kategorii „Literatura”, w roku w którym wygrała Olga Tokarczuk (i była to bukmacherska niespodzianka). Operator stawiał na Ngugi Wa Thiong’o (kurs wynosił 6.00) lub Haruki Murakami (kurs 9.00).

U większości licencjonowanych bukmacherów typować można cyklicznie laureatów najbardziej znanych nagród filmowych, literackich czy naukowych, ale też zwykłych telewizyjnych talent-shows jak „Taniec z gwiazdami”, „Mam talent”, itp. Jedna z licencjonowanych firm bukmacherskich daje już teraz możliwość wytypowania zwycięzcy Eurowizji 2022. Najbliżej uplasowania się na pierwszym miejscu w klasyfikacji końcowej znajduje się Izrael (kurs wynosi 2,5), natomiast nikt raczej nie spodziewa się wygranej Malty (kurs 125). U innego legalnego operatora można natomiast wskazać zwycięzcę duńskiego „X-Factora” 2022. Przewiduje się wygraną Jamiego Tablota (kurs 2,75), a najmniejsze szanse ma Vita (kurs 31).

U innego legalnego operatora typować z kolei można, kto wygra tegoroczną brytyjską edycję programu „Love Island”. Największe szanse (kurs 2,80) daje się aktualnie czterem uczestnikom – wśród panów są to Jake Cornish oraz Liam Reardon, zaś wśród pań prym wiodą Millie Court i Liberty Poole.

Czy wybuchnie i jak mocno zawieje? – pogodowe typy u buków

Ciekawostką jest zakład, dający okazję wskazać wulkan, który wybuchnie w 2022 roku. Według bukmachera najbardziej zagrożona wydaje się włoska Etna (kurs zaledwie 1,11) oraz zlokalizowany w Ekwadorze Tungurahua (kurs 1,4). Niewielkie prawdopodobieństwo ma natomiast wybuch wulkanu Argats z Armenii (kurs aż 111). Innym nietypowym zakładem, znajdującym się w ofercie pewnego polskiego legalnego bukmachera, jest możliwość wytypowania średniej miesięcznej prędkości wiatru lub temperatury w największych polskich miastach.

Jak wskazują przytoczone przykłady, na polskim licencjonowanych rynku zakładów wzajemnych nie brakuje oferty skierowanej nie tylko do kibica sportowego, ale też melomana czy osoby lubiącej po prostu popularne programy telewizyjne – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji polskiego Ministerstwa Finansów jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Jeśli chcesz obstawiać zakłady, rób to wyłącznie u legalnych bukmacherów. Pamiętaj – hazard może uzależniać.

4.5/5 (liczba głosów: 2)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top