Connect with us
Żaneta Rosińska
Fot. Instagram @zanetarosinska

Telewizja

Żaneta Rosińska. Kim jest nowa prezenterka pogody w TVN?

Żaneta Rosińska – kim jest nowa prezenterka pogody w programie „Dzień dobry TVN”? W tym newsie zdradzamy najważniejsze informacje na temat życia zawodowego i prywatnego dziennikarki.

Kim jest Żaneta Rosińska?

Kim jest Żaneta Rosińska? To dziennikarka, nowa prezenterka pogody w programie „Dzień dobry TVN”. Studiowała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, skończyła licencjat na kierunku komunikacja społeczna i dziennikarstwo (2013), a także studia magisterskie na kierunku zarządzanie (2015).

Jeszcze w trakcie studiów, w 2011 roku rozpoczęła pracę w Wielkopolskiej Telewizji Kablowej WTK, gdzie tworzyła i prowadziła program „Top Miejsca”. Była też prowadzącą magazynu „Na Zdrowie” i prezenterką pogody.

Po niespełna 6 latach pracy w WTK przeniosła się do zespołu TVP 3 Poznań. Była prezenterką telewizyjną, prowadziła poranny program „Witaj Wielkopolsko”, a także tak jak w WTK – prognozę pogody. Współpracę z TVP zakończyła w 2020 roku i była to jej własna decyzja. Dziennikarka otwarcie poparła protesty odbywające się  po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, a Telewizja Polska oczywiście była przeciwna tym wydarzeniom.

Na niemal dwa lata Rosińska zniknęła z telewizji, ale jak sama przyznała, powrót przed kamery był jej marzeniem. „W sobotę miałam urodziny i ktoś życzył mi powrotu do telewizji, nie wiedziałam, że marzenia mogą tak szybko się spełniać” – mówiła w trakcie debiutu w programie „Dzień dobry TVN”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Aleksander Dzięciołowski. Co wiadomo o dziennikarzu zajmującym się lekkoatletyką?

Poza dziennikarstwem Żaneta Rosińska pracuje także jako modelka. W 2013 wystąpiła w trzecim odcinku trzeciej edycji programu „Top Model”. Uczestniczyła w castingu, jednak ostatecznie nie osiągnęła tam sukcesu. Regularnie bierze udział w sesjach zdjęciowych i reklamach telewizyjnych.

W wolnych chwilach uczy się baletu, francuskiego i tworzy kapelusze, na jej profilu na Instagramie można nawet znaleźć zdjęcia zapowiadające prawdopodobnie własną markę kapeluszy.

Wiek, rodzina

Żaneta Rosińska urodziny obchodzi 27 sierpnia. Nie znamy jej dokładnego roku urodzenia, ale prawdopodobnie ma około 32 lat.

Prezenterka nie dzieli się raczej faktami ze swojego życia prywatnego w sieci, dlatego trudno przypuszczać czy jest obecnie z kimś związana.

Żaneta Rosińska w mediach społecznościowych

Żaneta Rosińska prowadzi profil na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @zanetarosinska, a profil na ten moment obserwuje niespełna 5,7 tys. osób. W ostatnim czasie dzieliła się głównie efektami sesji zdjęciowych, a także prywatnymi zdjęciami. Teraz można spodziewać się także zdjęć zza kulis pracy w telewizji.

 

4.7/5 (liczba głosów: 4)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top