Connect with us
złodzieje z kevina 2022

Kultura

Złodzieje z Kevina 2022. Co obecnie robią filmowi Harry i Marv, a więc Joe Pesci i Daniel Stern?

Choć byli negatywnymi bohaterami, stali się niezwykle popularni. Niezdarni złodzieje Harry i Marv z filmów „Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Jorku” to prawdziwe legendy komedii. Choć mężczyźni z biegiem lat się zestarzeli, nie odebrało im to uroku. Czym dziś, w 2022 roku, zajmują się złodzieje z filmów o przygodach Kevina McCallistera, a więc Joe Pesci i Daniel Stern?

Złodzieje z Kevina to niezapomniane postacie – czym zajmują się w 2022 roku? „Harry, idę do domu!” – to jeden z najsłynniejszych wersów z kultowych już filmów „Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Jorku” jest dla wielu ludzi symbolem świąt Bożego Narodzenia tak samo jak kolędy. Serię filmów o małym Kevinie, którego rodzice zawsze gdzieś gubią, można oglądać w telewizji w każde święta i ten rok nie jest wyjątkiem. W centrum uwagi znajduje się jednak nie tylko Macaulay Culkin. Co dziś, w 2022 roku, robią filmowi złodzieje Harry i Marv, których grali Joe Pesci i Daniel Stern?

Złodzieje z Kevina 2022. Joe Pesci, czyli ten bardziej znany

W rolę sprytniejszego z dwóch złodziei wcielił się Joe Pesci, która zagrał krępego i zdenerwowanego Harry’ego. To właśnie jego charakter uczynił do idealnym złoczyńcą, bowiem w trakcie swojej kariery filmowej zagrał czarne charaktery niezliczoną ilość razy.

Pesci karierę filmową zawdzięcza Robertowi De Niro, który wepchnął go do filmu „Wściekły Byk”, gdzie zagrał Joeya La Mottę, brata słynnego mistrza boksu. Jego występ przyniósł mu również nominację do Oscara. Doskonale znany jest także z filmu „Chłopcy z ferajny” jako Tommy DeVito, za którą to rolę zdobył nawet Oscara. Wiele osób może kojarzyć go także kilku innych produkcji, m.in. „Kasyna”.

Jednak niezatarte piętno na dziecięcej (czy może szerzej – rodzinnej) publiczności odcisnął zwłaszcza jako Harry Lime z filmów „Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Jorku”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Macaulay Culkin 2022 - co robi teraz gwiazda "Kevina samego w domu"?

Harry z Kevina – czym się dziś zajmuje?

Prawda jest jednak taka, że po wspomnianych wyżej filmach nie osiągnął już nic znaczącego. Joe Pesci w 2022 roku ma już 79 lat i powoli kończy się jego przygoda z filmem. W ostatnich 20 latach zagrał bowiem zaledwie w kilku produkcjach i w większości były to mniejsze albo większe klapy. Jest jednak jeden poważny wyjątek.

W 2017 roku wziął udział w pracach nad filmem „Irlandczyk” wyprodukowanym przez Netfliksa. Był jego współscenarzystą, a także zagrał Russella Bufalino. Warto wspomnieć, że to ogółem nie byle jaka produkcja, bowiem zamieszani w nią byli także Robert De Niro i Martin Scorsese.

Od tamtej pory nie pojawił się na ekranie, choć w 2023 roku ma się to zmienić. Pesci ma zagrać u boku m.in. Pete’a Davidsona w serialu komediowym „Bupkis”. Na ile poważna będzie to rola i czy okaże się sukcesem – zobaczymy.

Przypomnijmy też, że aktor ma córkę Tiffany (urodzoną w 1992 roku), ale nie było mu drodze z kobietami. Najpierw rozwiódł się z Claudią Haro, z którą był związany w latach 1988-1992, a w latach 2000-2008 spotykał się z Angie Everhart, z którą nawet się zaręczył. Do ślubu jednak nigdy nie doszło, a para się rozstała.

Złodzieje z Kevina 2022. Daniel Stern, a więc ten wysoki

Jego kumpla z filmów o Kevinie McCallisterze, Marva, gra Daniel Stern. Ten aktor zwrócił na siebie uwagę publiczności dzięki „Uciekać”, gdzie zadebiutował u boku Dennisa Quaida. Następnie pojawiły się role w „Błękitnym Gromie”, „Frankenweenie” i w końcu w 1990 roku w „Kevinie samym w domu”, a następnie w jego sequelu.

Ogółem rzecz biorąc Daniel Stern także ma za sobą bogatą karierę aktorską. Ten mierzący 193 cm wzrostu aktor cały czas jest aktywny zawodowo, ale w zupełnie innym gatunku niż jego kolega w zbrodni, Harry.

Stern jest gwiazdą głównie amerykańskich komedii familijnych. Wystąpił w „Złocie dla naiwnych”, „Gorzej być nie może”, „Jak zabić psa sąsiada” czy „Bitwie na bombki”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Mama Kevina 2022. Czym zajmuje się dzisiaj Catherine O'Hara?

Marv z Kevina – czym się dziś zajmuje?

Daniel Stern poza udziałem w filmach sam też reżyseruje i pisze scenariusze. Jednak w przeciwieństwie do Joe Pesciego nie ma na swoim koncie żadnych znaczących nagród filmowych.

W ostatnich latach możecie go kojarzyć z bardzo dobrze przyjętego serialu „Projekt Manhattan”, gdzie zagrał Glena Babbita. Od 2019 roku nie wystąpił jednak w żadnej poważnej produkcji i to pomimo tego, że jest znacznie młodszy od swojego przyjaciela z filmów o przygodach Kevina McCallistera. Stern urodził się bowiem w 1957 roku i obecnie ma 65 lat.

W przeciwieństwie do Pesciego od 1980 roku jest w związku małżeńskim z Laure Mattos. Para ma troje dzieci, a jednym z jego synów jest Henryk I. Stern, senator Demokratów wybrany ze stanu Kalifornia.

Co ciekawe, na planie tak zaprzyjaźnił się z Joe Pescim, że do dzisiaj są naprawdę oddanymi sobie przyjaciółmi.

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top