Connect with us
złomowisko pl intro
Fot. YouTube / Discovery Channel Polska

Telewizja

Jest oficjalna informacja ws. programu „Złomowisko PL”. Niebywałe

Na początku września zazwyczaj miały miejsce premierowe odcinki nowych sezonów programu „Złomowisko PL”. W 2021 roku jednak tak się nie stało, a stacja nie podawała żadnych oficjalnych informacji. Aż do teraz.

„Złomowisko PL” nie powróci na anteny

Nowe odcinki programu „Złomowisko PL” jesienią miały miejsce zawsze na początku września. Fani byli zdziwieni więc, że Discovery Channel Polska nie promuje nowego sezonu programu, a końcowo nie publikuje nowych materiałów. Teraz jednak wszystko stało się jasne.

Serwis wirtualnemedia.pl dowiedział się, że TVN Grupa Discovery… zdecydowała się zakończyć produkcję. Oznacza to więc, że na chwilę obecną nie ma nagranych nowych odcinków i takowe w ogóle nie są planowane. W czasach braku informacji fani liczyli, że produkcja ma sezonową przerwę i powróci na ekrany wiosną 2022 roku, tak się jednak nie stanie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Edward "Siwy Edek" Kaliński - co wiadomo o gwieździe "Złomowisko PL"?

– Szefowie kanału uznali, że wszystko już w kontekście programu zostało opowiedziane i czas zakończyć produkcję – napisał przedstawiciel TVN Grupy Discovery w oświadczeniu przesłanym serwisowi wirtualnemedia.pl. Nadawca tłumaczy, że jest to głównie spowodowane śmiercią Marka „Krzykacza” Pawłowskiego.

Czy to słuszna decyzja?

Fani są jednak zdenerwowani i trudno im się dziwić. Od lat w środowe wieczory z ciekawością oglądali przygody złomiarskich ekip. Bardzo często były także doskonałym źródłem humoru po ciężkim dniu, a teraz nie będą mieli takiej możliwości.

Wydaje się, że decyzja TVN Grupy Discovery jest bardzo pochopna i błędna. Jasne, „Krzykacz” był największą gwiazdą programu, ale inni także cieszyli się znaczącą popularnością. Ekipa „Stalowego” z Piotro-Stalu, ekipy z Radostowic, Descha, Holdmaru, Olmetu i wielu innych, a nade wszystko „Januszek”, a więc syn Marka Pawłowskiego, gwarantowali dobrej jakości widowisko.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Rafał "Tata" Lokwenc - co wiadomo o szefie złomowiska z Radostowic?

Nie wydaje się także, żeby decyzja była w jakikolwiek sposób konsultowana z zainteresowanymi. Janusz Pawłowski po śmierci ojca założył własną ekipę i wraz z dwoma partnerami kontynuował fach ojca. Wiele odcinków nagrano już przecież po śmierci „Krzykacza”. Skoro wtedy rodzina Pawłowskich nie miała z tym problemu, to później tym bardziej.

Do tego dochodzą kwestie oglądalności. Program budował swoją popularność przez lata dochodząc na absolutny szczyt. „Złomowisko PL” było przecież zdecydowanie najchętniej oglądaną pozycją na antenie Discovery Channel Polska. Nawet gdyby oglądalność nieco spadła, to i tak wydaje się, że byłaby ona na bardzo wysokim poziomie.

Kiedy nowe odcinki „Złomowisko PL”?

TVN Grupa Discovery nie planuje powrotu programu w „najbliższej przyszłości”. To decyzja wbrew logice i biznesowemu podejściu. Inaczej nie da określić sytuacji, w której podmiot rezygnuje po dwunastu sezonach z kury znoszącej złote jaja. Fani po cichu liczą, że inna telewizja pod innym szyldem zainteresuje się emisją programu o złomiarzach, a jego bohaterowie powrócą na ekrany telewizorów.

4.8/5 (liczba głosów: 5)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top