Connect with us
żona damiana czykiera
Fot. Instagram @neciaax

Sport

Aneta Czykier. Kim jest żona Damiana Czykiera?

Kim jest i czym zajmuje się żona Damiana Czykiera? W tym newsie poznacie wszystkie najważniejsze informacje o pięknej Anecie Czykier.

Kim jest żona Damian Czykiera?

Kim jest żona znanego polskiego lekkoatlety, Damiana Czykiera? To Aneta Czykier (z domu Płaza), z którą połączyła go miłość do zdrowego odżywiania i sportu. Para poznała się na studiach na Politechnice Warszawskiej, bowiem oboje są inżynierami budownictwa.

Na co dzień pracuje jednak w jednej z firm budowlanych (Skanska) jako inżynier budownictwa. Co ciekawe, w rozmowie z dziennikiem „Echo Dnia” przyznała, że w swojej pracy zawodowej stara się edukować koleżanki i kolegów pod kątem żywienia czy aktywności fizycznej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Żona Piotra Liska - kim jest śliczna partnerka tyczkarza, Aleksandra Lisek?

Cieszy mnie niezmiernie to, jak widzę ich staranie i chęć do poprawy jakości swojego życia. Widzę ich radość, kiedy opowiadają o swoim ostatnim treningu jaki wykonali, za moją radą, czy kiedy chwalą się co dobrego przygotowali sami na obiad do pracy” – powiedziała.

Para wzięła ślub w czerwcu 2019 roku w Obrazowie pod Sandomierzem, a huczne wesele odbyło się w hotelu w Sandomierzu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Damian Czykier (@czykierdamian)

Kariera sportowa

Kobieta – podobnie jak jej życiowy partner – związała swoje życie ze sportem. Kojarzona jest głównie z bikini fitness, odmianą fitnessu.

To właśnie w tej dyscyplinie sportu odniosła ogromne sukcesy, ponieważ jest złotą medalistką Mistrzostw Polski w fitness i kulturystyce z 2020 roku. W tym samym roku została zresztą wybrana Sportowcem Roku w powiecie sandomierskim w głosowaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

Jaka sama przyznaje, pogodzenie życia zawodowego i prywatnego ze sportowcem nie jest łatwe. „Damian zajmuje się sportem zawodowo, ja pracuję na etacie i sport uprawiam po godzinach, więc często wracam późno do domu. Na sukces trzeba ciężko zapracować. Jesteśmy tego świadomi i dopóki możemy, chcemy zawalczyć o swoje sportowe marzenia” – przyznała we wspomnianym wyżej wywiadzie z „Echo Dnia”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aneta Czykier (@neciaax)

Wiek, rodzina, dzieci

Aneta Czykier urodziła się w 1993 roku, ma więc 29 lat. Tym samym jest rok młodsza od swojego życiowego partnera.

Pochodzi z Żurawicy. To mała miejscowość położona w województwie podkarpackim, tuż obok Przemyśla.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Aleksander Matusiński. Kim jest twórca legendarnych "Aniołków"?

Mocno związana jest jednak także z Sandomierzem, gdzie chodziła do Liceum Ogólnokształcącego, a obecnie jest zawodniczką LKS Sandomierz. Obecnie wraz z Damianem Czykierem mieszka jednak w Warszawie.

Para póki co nie ma dzieci, ale to wkrótce się zmieni. Za pośrednictwem mediów społecznościowych oboje podzielili się bowiem w kwietniu piękną nowiną, zamieszczając przy tym wymowne zdjęcie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aneta Czykier (@neciaax)

Żona Damiana Czykiera w mediach społecznościowych

Aneta Czykier obecna jest na Instagramie, gdzie możecie ją obserwować jako @neciaax. Zamieszcza tam zdjęcia zarówno z życia prywatnego, jak i kariery sportowej. Nie brakuje także fotografii z mężem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aneta Czykier (@neciaax)

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top