Connect with us
rachel weisz żona daniela craiga
Fot. Instagram @rachelweiszofficial

Kultura

Żona Daniela Craiga. Co wiadomo o Rachel Weisz? [wiek, dzieci, kariera]

Kim jest żona Daniela Craiga? W tym newsie znajdziecie wszystkie informacje o Rachel Weisz i jej związku z odtwórcą roli Jamesa Bonda. Sama kobieta także jest uznaną aktorką, ale jej popularność nijak ma się do męża.

Kim jest żona Daniela Craiga?

Kim jest żona Daniela Craiga? To Rachel Weisz, znana brytyjska aktorka, która ma także żydowskie korzenie, co nietrudno odgadnąć patrząc na jej nazwisko. Jej największym sukcesem w karierze jest Oscar za drugoplanową rolę w filmie „Wierny ogrodnik”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najlepsze polskie komedie romantyczne. Wybraliśmy nieoczywiste TOP 10

Kobieta studiowała na Uniwersytecie w Cambridge na przełomie lat 80. i 90. XX wieku, a następnie rozpoczęła karierę jako aktorka. Jej pierwszym pełnometrażowym filmem była „Maszyna śmierci” z 1995 roku. Wcześniej wystąpiła w kilku serialach.

Bardzo szybko poznano się na talencie kobiety. Już w 1996 roku wystąpiła w hollywódzkiej „Reakcji łańcuchowej” u boku Keanu Reevesa i Morgana Freemana.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Rachel Weisz (@rachelweiszofficial)

Jakie są największe sukcesy aktorki?

Mimo że często i kompletnie niesprawiedliwie Rachel Weisz jest postrzegana tylko jako żona Daniela Craiga, jej dorobek aktorski jest naprawdę imponujący. Do najbardziej znanych filmów z jej udziałem należą: „Mumia” (1999), „Powrót mumii” (2001), „Wróg u bram” (2001), „Wierny ogrodnik” (2005), „Constantine” (2005) czy „Faworyta” (2018).

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Netflix - najciekawsze nowości na listopad 2021 r. Co warto obejrzeć?

W jej dorobku jest też wiele cenionych nagród aktorskich. Najważniejszą jest oczywiście wyżej wspomniany Oscar, ale za udział w „Wiernym ogrodniku” została także nagrodzona Złotym Globem. Warto wspomnieć jeszcze chociażby o nagrodzie BAFTA za najlepszą rolę drugoplanową w filmie „Faworyta”. Za ten film aktorka otrzymała zresztą także nominacje do Oscara i Złotego Globu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Rachel Weisz (@rachelweiszofficial)

Związek z Danielem Craigiem

Para zaczęła się spotykać w grudniu 2010 r. Daniel Craig już wtedy był niezwykle popularnym aktorem, ale nie mogło być inaczej po dwóch rolach Jamesa Bonda – w „Casino Royale” oraz „Quantum of Solace”. Para zakochała się w sobie na planie filmu „Dom snów”, który swoją drogą zebrał niezbyt pochlebne opinie. Zakochała, bowiem znali się już od lat 90. ze wspólnych występów.

Para pobrała się potajemnie zaledwie pół roku później – w czerwcu 2011 roku. Widać więc, że momentalnie zaiskrzyło między nimi. Prywatna ceremonia odbyła się w Nowym Jorku z udziałem… czterech gości.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Rachel Hannah Weisz (@rachelweisz1)

Rachel Weisz – wiek, rodzina, dzieci

Żona Daniela Craiga urodziła się 7 marca 1970 roku, ma więc 51 lat. Tym samym jest dwa lata młodsza od swojego partnera.

W kwietniu 2018 roku Rachel Weisz zdradziła, że spodziewa się pierwszego dziecka z Danielem Craigiem. Ich córka przyszła na świat we wrześniu 2018 roku. Kobieta urodziła więc potomka w wieku 48 lat. Para długo utrzymywała imię dziecka w tajemnicy, ale w końcu na jaw wyszło, że ich córka ma na imię Grace. Na tym jednak koniec dostępu do prywatności, bowiem w Internecie na próżno szukać zdjęć całej rodziny. Weisz po narodzinach córki wyznała, że nie chce mieć więcej dzieci.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najlepsze zagraniczne komedie romantyczne. Co warto obejrzeć?

Ma także jedno dziecko z poprzedniego małżeństwa. W latach 2001-2006 Rachel Weisz spotykała się bowiem z Darrenem Aronofskym. Para zaręczyła się w 2005 roku, a ich syn Henry Chance urodził się rok później – w maju 2006 r. Rozstanie ogłosili w listopadzie 2010 roku, krótko przed wybuchem informacji o związku aktorki z Danielem Craigiem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Rachel Weisz (@rachelweiszofficial)

Żona Daniela Craiga w mediach społecznościowych

Mamy dobrą i złą wiadomość dla fanów aktorki. Rachel Weisz nie ma żadnego oficjalnego profilu w mediach społecznościowych. Ze względu na swoją popularność możecie jednak znaleźć wiele materiałów dotyczących aktorki. Jej fanowskich profilów na Instagramie jest co najmniej kilkadziesiąt, a najbardziej popularny ma ponad 60 tys. obserwujących.

4.9/5 (liczba głosów: 10)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top