Connect with us
żona jose mourinho matilde faria
Fot. Instagram @matildefmf

Sport

Kim jest żona Jose Mourinho? Wiek, dzieci, skandale, praca

Jose Mourinho w swojej karierze trenerskiej pracował z najlepszymi piłkarzami świata w Realu Madryt, Chelsea Londyn, Interze Mediolan, Tottenhamie Hotspur czy Manchesterze United. Powszechnie uważany jest za jednego z największych trenerów wszechczasów. Kim jest jednak żona Portugalczyka?

Kim jest żona Jose Mourinho?

Kim jest żona Jose Mourinho? To Matilda Faria, Portugalka urodzona w Angoli. Dorastała w portugalskim Setubal, gdzie poznała Mourinho.

Według niepotwierdzonych informacji, studiowała na University of the Arts w Londynie i Camberwell College of Arts.

Podobnie jak Jose Mourinho, także jego żona jest katoliczką. W jednym z wywiadów Portugalczyk wyznał, że codziennie się modli, a także że para wychowuje swoje dzieci zgodnie z religią.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Cristiano Ronaldo - ile ma dzieci i z jakich związków pochodzą?

Od dawna Matilda Faria zaangażowana jest w działalność charytatywną, w której w miarę czasu i możliwości wspiera ją mąż. Jose Mourinho w swoim czasie był nawet globalnym ambasadorem programu żywnościowego ONZ. Razem z żoną jeździł po świecie i brał udział w różnych inicjatywach podejmowanych w celu zlikwidowania głodu na świecie.

Obecnie żona Jose Mourinho pracuje jako pracownik pomocy humanitarnej w Setubal.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Matilde FMF (@matildefmf)

Jak się poznali?

Para zaczęła się spotykać wkrótce po zapoznaniu. Mieszkali bardzo blisko siebie, bo dzieliła ich zaledwie jedna ulica. Byli wtedy jeszcze nastolatkami, a ich miłość dojrzewała w szkole średniej.

Ślub wzięli w 1989 roku w młodym wieku. To sytuacja coraz rzadziej spotykana w dzisiejszych czasach. Jak się jednak okazuje, miłość przetrwała próbę czasu, a para nadal wzajemnie się wspiera, choć oczywiście nie obyło się bez mniejszych albo większych skandali.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Matilde FMF (@matildefmf)

Skandale w życiu rodziny Jose Mourinho

Przez lata kariery trenerskiej, Jose Mourinho co najmniej kilkakrotnie posądzany był o niewierność żonie. Pierwsza zaczęła Elsa Sousa, która twierdziła że w 2007 roku miała romans z Portugalczykiem, a ten… karmił ją czekoladkami podczas słuchania piosenek Bryana Adamsa. Matilda Faria jasno przedstawiła wtedy swój punkt widzenia, twierdząc że w 100% ufa swojemu mężowi, a cała historia jest zmyślona.

W 2010 roku w mediach pojawiła się kolejna głośna sprawa. Kobieta z Kenii, Lelesit Silvan, twierdziła że miała romans z portugalskim menedżerem. Mówiła, że poznali się podczas pobytu Mourinho w Kenii, a ten rzekomo chciał się rozwieść i poprosił ją o rękę. Co ciekawe, kobieta twierdziła także, że kilka razy podróżowali do… Polski. Matilda i Jose po raz kolejny zaprzeczyli wszystkiemu bez wchodzenia w szczegóły.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Aleksandra Płacheta. Kim jest żona Przemysława Płachety?

Najgłośniejsza sprawa miała jednak miejsce podczas pobytu Mourinho w Madrycie. Media huczały wtedy od plotek, że Portugalczyk spotyka się z informatyczką, Prue Carter-Robinson. Plotki miał potwierdzać fakt, że Mourinho pewnego razu pojawił się na konferencji bez obrączki. Gazety i portale informowały, że para podróżuje razem po całym świecie. I tym razem wszystko spotkało się ze stanowczym dementi Jose Mourinho i Matildy Farii.

O wzajemnej miłości pary niech świadczy sytuacja z 2016 roku. Matilde Faria miała wtedy ogromne problemy zdrowotne i znalazł się w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. Wszystko przez powikłania po wcześniejszej chorobie, którą podobno był nowotwór. Jose Mourinho był wtedy trenerem Manchesteru United i praktycznie codziennie latał z Anglii do Lizbony swoim prywatnym odrzutowcem, chcąc połączyć życie prywatne z zawodowym.

Mourinho powiedział także o swojej żonie: „Sekretem wszystkiego jest miłość. Jeśli odnosisz sukcesy w jakiejkolwiek pracy, wierzę, że to dlatego, że jesteś w niej zakochany. A jeśli masz udaną rodzinę, to dlatego, że ludzie są w sobie zakochani. Miłość to podstawa”.

Wiek, rodzina, dzieci

Matilda Faria urodziła się w sierpniu 1965 roku, ma więc 55 lat. Jest więc dwa lata młodsza od swojego partnera.

Rodzice Matildy Farii są pracownikami pomocy humanitarnej w Angoli, a więc kraju przyjścia na świat kobiety.

Pierwsze dziecko pary urodziło się w 1996 roku. To córka o imieniu Matilde, która ma obecnie 25 lat i nazywana jest „Titą”. Na Instagramie obserwuje ją ponad 38 tysięcy osób. Poza zdjęciami z życia prywatnego, promuje tam także swoje wyroby jubilerskie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Matilde F M F (@matildefmf)

Drugi na świat przyszedł Jose Mario Jr w 2000 roku. Obecny trener AS Roma podobno uwielbia spędzać czas z synem, który jest nazywany przez rodzinę i przyjaciół „Zuca”. Podczas pracy w Manchesterze United, syn trenera przebywał z nim w klubie, a podobno dostał nawet własną odzież klubową z inicjałami ZM.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jose Mourinho (@josemourinho)

Portugalski menedżer z pewnością jest człowiekiem rodzinnym. Kiedyś powiedział w wywiadzie, że jego żona i dzieci są w centrum jego życia. Mourinho wielokrotnie wspominał, że koncentruje się na swoim zaangażowaniu w bycie dobrym ojcem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Matilde F M F (@matildefmf)

Żona Jose Mourinho w mediach społecznościowych

Nie bez powodu znaleźliście się w tym miejscu, szukając informacji o żonie Jose Mourinho. Jest ona bardzo mało medialna i prowadzi spokojne życie osobiste. Tym samym nie jest aktywna w żadnych mediach społecznościowych.

Na szczęście w social mediach świetnie radzi sobie jej córka, która jako @matildefmf od czasu do czasu wrzuca zdjęcia z matką.

3/5 (liczba głosów: 2)
Continue Reading
Zobacz również:
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top