Connect with us
Żona Kamila Stocha
Fot. Instagram @ewabilanstoch

Sport

Żona Kamila Stocha. Kim jest piękna Ewa Bilan-Stoch?

Czołowy polski skoczek narciarski Kamil Stoch od wielu lat może liczyć na wsparcie swojej żony. Co wiadomo na jej temat? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje na temat Ewy Bilan-Stoch.

Kim jest żona Kamila Stocha?

Kim jest żona Kamila Stocha? To Ewa Bilan-Stoch, z którą skoczek tworzy udane małżeństwo już od 11 lat. Z wykształcenia jest pedagogiem i absolwentką Krakowskich Szkół Artystycznych. Nie jest typową żoną sportowca, która chciałaby wybić się na popularności męża. Skupia się na budowaniu swojej kariery i nie może narzekać na brak zajęć.

Ma swoją agencję marketingu sportowego – Eve-nemenT Ski Jumping Team. Jest menadżerką Kamila Stocha, a także Dawida Kubackiego i Stefana Huli. Była pomysłodawczynią założenia klubu narciarskiego dla dzieci i młodych skoczków KS Eve-nement Zakopane. Obecnie jest jego prezeską. Wraz z Kamilem Stochem prowadzi też sklep z czapkami i innymi akcesoriami zimowymi „Kamiland”. W 2021 roku otworzyli również w Galerię Trofeów Kamila Stocha – KAMILAND w Zakopanem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Żona Dawida Kubackiego - kim jest Marta Kubacka?

Na pierwszym miejscu stawia jednak fotografię i realizuje się również w tej dziedzinie. Sama przyznaje, że jest ona jej największą pasją. Jednym z jej największych sukcesów była wystawa fotografii „Perpetui Flores”. W projekcie wzięło udział 30 najlepszych skoczków narciarskich XXI wieku, a przygotowanie wystawy zajęło pół roku. Fotografie przedstawiają zdobycze medalowe skoczków ułożone w formie kompozycji kwiatowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ewa Bilan-Stoch (@ewabilanstoch)

Wiek, związek z Kamilem Stochem

Ewa Bilan Stoch ma 36 lat, urodziła się bowiem 1 stycznia 1985 roku w Zakopanem.

Parą są od wielu lat. Mimo, że chodzili do tej samej szkoły, nigdy nie mieli okazji się poznać. Ewa Bilan-Stoch jest bowiem dwa lata starsza od swojego męża i tym samym uczyła się dwie klasy wyżej.

Poznali się dopiero w 2006 roku na zawodach w Planicy, gdzie robiła zdjęcia skoczkom. Trzy lata później zaręczyli się w tym samym miejscu, a ślub wzięli 10 sierpnia 2010 roku w Sanktuarium Paulinów na Bachledówce we wsi Czerwienne koło Zakopanego.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ewa Bilan-Stoch (@ewabilanstoch)

Żona Kamila Stocha w mediach społecznościowych

Ewa Bilan-Stoch prowadzi konto na Instagramie od 2017. Znajdziemy ją tam pod nazwą @ewabilanstoch. Obserwuje ją na ten moment 87,7 tys. osób. Zdjęcia na profil dodaje jednak sporadycznie. Do tej pory dodała ich zaledwie 146 i nierzadko zdarzają jej się kilkumiesięczne przerwy w publikowaniu postów. Jak sama przyznała kiedyś w rozmowie z WP Sportowe Fakty, nie ma potrzeby regularnego dzielenia się swoim życiem na Instagramie, a zdjęcia dodaje kiedy ma czas – czyli głównie podczas wyjazdów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ewa Bilan-Stoch (@ewabilanstoch)

5/5 (liczba głosów: 5)
Continue Reading
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top