Connect with us
minttu raikkonen żona kimiego raikkonena
Fot. Youtube/Kimiisland

Sport

Minttu Raikkonen – kim jest żona kierowcy F1, Kimiego Raikkonena?

Kim jest zmysłowa Minttu Raikkonen, żona Kimiego Raikkonena? W tym newsie znajdziecie wszystkie informacje na temat partnerki jednego z najbardziej doświadczonych kierowców F1.

Minttu Raikkonen – kim jest żona Kimiego Raikkonena?

Minttu Raikonen to fińska influencerka, z którą związany jest kierowca F1, Kimi Raikkonen. Urodziła się w listopadzie 1986 roku, jest więc siedem lat młodsza od swojego partnera.

Minttu to tak naprawdę zdrobnienie, jej pełne imię to Minna-Mari. Przed ślubem z kierowcą nosiła nazwisko Virtanen.

Żona Kimiego Raikkonena jest wielbicielką fitnessu oraz ścisłej diety. Z myślą o tym zrobiła kurs na trenera personalnego.

Poza tym jest fanką mody. Tworzy nawet własne kolekcje dziecięcych ubrań w ramach marki Gugguu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Isa Hernáez - kim jest piękna Hiszpanka, dziewczyna Carlosa Sainza?

W przeszłości Minttu Raikonen była stewardessą, gdzie nauczyła się… pić kawę rozpuszczalną. Ostatecznie doprowadziło ją to do roli ambasadorki marki Nescafé, którą obecnie jest. Dlatego w pierwszym zdaniu nazwaliśmy ją influencerką.

Największą słabością Minttu Raikkonen są… cukierki. Sama przyznaje, że nie trzyma ich w domu, ponieważ wtedy nie może zapanować nad sobą.

Minttu i Kimi Raikkonen – ślub, dzieci

Według pojawiających się informacji, Minttu i Kimi Raikkonen poznali się przez wspólnych znajomych w 2013 roku. Podobno zaiskrzyło od pierwszego spotkania, a para szybko zaczęła się poznawać znacznie lepiej.

Według Minttu to prostota Kimiego Raikkonena sprawiła, że ​​się w nim zakochała. Lubi też jego poczucie humoru i wierzy, że jego osobowość jest pełna dobrych cech. Podziwia też spokojną naturę męża.

Para szybko trafiła na pierwsze strony gazet, a swój związek potwierdziła ślubem w sierpniu 2016 roku. Odbył się on we włoskiej Sienie.

 

Para ma dwójkę dzieci. Robin przyszedł na świat jeszcze przed ślubem – w 2015 roku, a Rianna rok po nim – w 2017 roku.

Rodzina ma dwa główne miejsca zamieszkania – oprócz Finlandii, rodzina Raikkonenów mnóstwo czasu spędza także w Szwajcarii.

Kim jest Kimi Raikkonen?

Kimi Raikkonen jest kierowcą wyścigowym. Obecnie występuje w zespole Alfa Romeo Racing Orlen w Formule 1. Jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników tego sportu – zadebiutował w nim bowiem w 2001 roku.

Jego największym sukcesem jest tytuł mistrza świata F1 z 2007 roku.

Fin często nazywany jest „Icemanem”. Ma to oczywiście związek z jego krajem pochodzenia, ale także dość powściągliwą naturą i surowym podejściem do życia.

Kimi Raikkonen urodził się w Espoo. Jest synem Mattiego i Pauli Raikkonenów. Ma także jednego brata – Ramiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest piękna dziewczyna George'a Russella, Carmen Montero Mundt?

Z kim w przeszłości spotykał się kierowca F1?

Minttu Raikonnen nie jest pierwszą żoną Kimiego Raikkonena. Kierowca w 2004 stanął na ślubnym kobiercu z Junni Dahlman, którą poznał dwa lata wcześniej. Kobieta jest głównie znana jako Miss Skandynawii z 2001 roku.

Para rozstała się w 2012 roku, a kierowca sfinalizował rozwód krótko przed rozpoczęciem kolejnego związku – z obecną żoną.

Minttu Raikonnen w mediach społecznościowych

Żona Kimiego Raikkonena przekuła sukces swojego męża w swój. Głównie dzięki jego popularności jest teraz znaną influencerką. Na Instagramie zgromadziła już ogromną liczbę 226 tysięcy obserwujących. Występuje tam jako @mintturaikkonen. Wstawia tam fotografie z życia osobistego, swoje modowe upodobania, a także zdjęcia w ramach współprac marketingowych.

Na kolejnych slajdach znajdziecie kilka zdjęć pięknej żony Kimiego Raikkonena.

Wstecz1 z 6
Użyj strzałek ← → do przeglądania

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top