Connect with us
żona Zenka Martyniuka
Fot. YouTube / FAKT24.PL

Kultura

Żona Zenka Martyniuka. Kim jest Danuta Martyniuk?

Zenka Martyniuka zna chyba każdy fan disco-polo w Polsce. Co wiadomo natomiast na temat jego żony, Danuty Martyniuk? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest żona Zenka Martyniuka?

Kim jest żona Zenka Martyniuka, lidera zespołu „Akcent”? To Danuta Martyniuk, która tworzy udany związek z królem disco polo już od ponad 3 dekad.

Kobieta z wykształcenia jest pielęgniarką, a kiedy poznała muzyka odbywała nawet staż w warszawskim szpitalu. Od wielu lat nie pracuje jednak w wyuczonym zawodzie. Zamiast tego zajmuje się finansami i inwestycjami męża.

Zenek Martyniuk często wspomina, że żona jest dla niego wielkim wsparciem. Zadedykował jej piosenkę „Sonet dla miłości”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kozaczek (@kozaczek.poland)

Wiek, związek z Zenkiem Martyniukiem

Danuta Martyniuk ma 54 lata, urodziła się bowiem w 1967 roku.

To oznacza, że żona króla disco polo jest od niego starsza, muzyk urodził się bowiem urodził się 23 czerwca 1969 roku. Pochodzi z Bielska Podlaskiego.

Zenek i Danuta Martyniuk mogą pochwalić się 32-letnim stażem małżeńskim. Poznali się w 1987 roku na lokalnej potańcówce, a pobrali dwa lata później – 4 lutego 1989 roku. Ślub wzięli w kościele Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim. Obecnie mieszkają w Grabówce koło Białegostoku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez MATEUSZ HŁADKI (@mateusz_hladki_)

Syn i medialny skandal

Danuta i Zenek Martyniuk mają syna Daniela (ur. 1989) i wnuczkę Laurę (ur. 2019) z jego związku z Eweliną Golczyńską. Niestety ich jedyny syn, który był zawsze oczkiem w głowie, w dorosłym życiu przysporzył im sporo zmartwień. Wciąż jest głośno o jego konfliktach z prawem czy problemach z narkotykami.

W 2020 młody Martyniuk rozwiódł się Eweliną Golczyńską w niezbyt przyjacielskiej atmosferze. Wówczas Danuta Martyniuk chętnie rozmawiała z dziennikarzami, krytykując byłą synową i wypominając jej nawet prezenty, które od niej otrzymała. Nierzadko wypowiadała wiele słów za dużo, które media chętnie cytowały przez długi czas.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Michał Wiśniewski i jego żony. Wszystko, co musicie wiedzieć

Medialny szum trwał kilka tygodni, ale ostatecznie kobieta zdecydowała się usunąć w cień. Publicznie przeprosiła nawet byłą synową, tłumacząc że na jej wcześniejsze wypowiedzi wpływały silne emocje, jakie przeżywała w tamtym czasie. „Chciałabym przeprosić Eweliną i jej rodziców, za wszystko, co powiedziałam przed sądem. Nie powinnam dopuścić, żeby zawładnęły mną złe emocje. W nerwach wypowiedziałam zbyt wiele przykrych słów” – komentowała wówczas w „Super Expressie”.

Mimo, że niedawno Zenek Martyniuk zapewniał, że ich syn się zmienił i jest z niego dumny, ostatnio znów było głośno o jego wybrykach. Młody Martyniuk znieważył nawet sędzinę z Białegostoku w mediach społecznościowych po wysłuchaniu niesatysfakcjonującego dla siebie wyroku. Jak widać, dla rodziców to nie koniec zmartwień.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez GabrielSeweryn (@gabriel_seweryn)

Danuta Martyniuk w mediach społecznościowych

Mamy złą informację dla fanów żony Zenka Martyniuka. Nie ma ona żadnych profili w mediach społecznościowych, więc jedyną szansą na odnalezienie jej zdjęć pozostaje hasztag #danutamartyniuk na Instagramie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kozaczek (@kozaczek.poland)

4.9/5 (liczba głosów: 9)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top