Connect with us
żona Pawła Domagały
Fot. Instagram @zuzagrabowska

Kultura

Żona Pawła Domagały. Kim jest Zuzanna Grabowska?

Paweł Domagała to aktor i piosenkarz, którego kariera w ostatnich latach nabrała znacznego tempa. Co natomiast wiadomo na temat żony Pawła Domagały? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje na jej temat.

Kim jest żona Pawła Domagały?

Kim jest żona Pawła Domagały? To aktorka Zuzanna Grabowska. Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie, studia zakończyła w 2007 roku. Obecnie jest aktorką Teatru na Woli.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Zuza Grabowska (@zuzagrabowska)

Kariera

Zuzanna Grabowska ma na koncie role teatralne, serialowe i filmowe. Debiutowała w 1994 roku w Teatrze Telewizji w spektaklu „Mały Lord” , następnie zagrała jeszcze w „Zwierzoczłekoupiór” i „Szczególnie małe sny”, a kolejne spektakle odgrywała już w czasie studiów. Debiut na małym ekranie zaliczyła w 1999 roku epizodyczną rolą w serialu „Świat według Kiepskich”. Przez wszystkie lata kariery występowała w wielu innych serialach, m.in. „Na Wspólnej”, „Pitbull”, „Czas honoru”, czy „39 i pół”.

Na dużym ekranie pojawiła się po raz pierwszy w 2004 roku w filmie “Atrakcyjny pozna panią…”. Następnie zagrała również w takich filmach jak m.in, „Diabeł” (2005), „Jak żyć?” (2008), „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” (2016),  „Planeta singli” (2016).

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Katarzyna Grabowska, córka aktora Andrzeja Grabowskiego?

Współtworzy również „Kabaret na Koniec Świata”. Dawniej na scenie występowała razem z mężem. Poza tym zagrała też w teledysku zespołu Acid Drinkers do piosenki „Hit the Road Jack”, za który zespół otrzymał nominację do Fryderyków 2012 w kategorii Wideoklip Roku.

Wiek, rodzina, dzieci

Zuzanna Grabowska ma 38 lat, urodziła się 22 czerwca 1983 roku w Krakowie.

Pochodzi z aktorskiej rodziny, jest bowiem córką znanego aktora, Andrzeja Grabowskiego i aktorki Anny Tomaszewskiej. Również jej młodsza siostra, Katarzyna Grabowska (ur. 1991) wybrała karierę aktorską, a widzom TVN7 znana jest z serialu „Zakochani po uszy”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Zuza Grabowska (@zuzagrabowska)

 

Z Pawłem Domagałą poznali się ponad 17 lat temu, podczas studiów na Akademii Teatralnej w Warszawie. Natomiast ślub wzięli 25 maja 2013 roku w kościele Franciszkanów w Krakowie.

Para ma dwie córki, starsza Hania urodziła się w 2011 roku, natomiast młodsza Basia – w 2018 roku. Okazuje się, że inspiracją do napisania jednego ze swoich największych hitów, który przyniósł mu popularność „Weź nie pytaj” była informacja o tym, że po raz drugi zostanie ojcem. „Ta piosenka była afirmacją mojej radości” – mówił w wywiadzie dla natemat.pl.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez PAWEŁ DOMAGAŁA (@paweldomagala)

Żona Pawła Domagały w mediach społecznościowych

Zuzanna Grabowska prowadzi profil na Instagramie pod nazwą @zuzagrabowska. Jej konto ma 18,5 tys. obserwujących. Dodaje głównie zdjęcia z pracy, ale czasem dzieli się również tym, jak spędza czas wolny.

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top