Connect with us
aldona marciniak
Fot. YouTube / AutoMotoVlog

Telewizja

Aldona Marciniak. Kim jest dziennikarka Viaplay od F1? Wiek, kariera, media, partner

Aldona Marciniak – co wiadomo o zjawiskowej dziennikarce zajmującej się Formułą 1? W tym newsie znajdziecie najważniejsze informacje na jej temat oraz wszystkie jej aktywności w Internecie. Dowiecie się także m.in. ile ma lat oraz skąd pochodzi.

Kim jest Aldona Marciniak?

Aldona Marciniak jest znana szerokiej publiczności jako dziennikarka zajmująca się sportami motorowymi, głównie Formułą 1. Popularność zdobyła w ostatnich latach za sprawą pracy dla Eleven Sports. Przez widzów ceniona jest przede wszystkim za profesjonalizm oraz pasję do sportu.

Pochodzi z Warszawy, gdzie mieszka także obecnie. Jest absolwentką LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie. Następnie ukończyła studia na Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie jakiś czas temu wróciła jako prowadząca zajęcia z zakresu dziennikarstwa sportowego.

Co ciekawe, dawniej interesowała się także piosenkarstwem. W 2000 roku wystąpiła bowiem… w odcinku „Szansy na sukces” z Edytą Górniak.

Co robi poza Eleven Sports?

Aldona Marciniak dużą popularność zdobyła dzięki pracy w Eleven Sports przy relacjach z Formuły 1. Przed sezonem 2023 prawa transmisyjne do Formuły 1 przeszły jednak do Viaplay, a wraz z nimi wielu dziennikarzy stacji z 11 w logo. Jednym z nich jest także Marciniak, którą będzie można więc dalej oglądać w studiu F1.

Poza Viaplay od 2006 roku pracuje także dla „Przeglądu Sportowego”. Redaguje tam artykuły i przeprowadza wywiady w zakresie sportów motorowych, głównie F1 oraz WRC.

Od jakiegoś czasu coraz częściej angażowana jest także w różnego rodzaju plebiscyty i akcje specjalne organizowane przez gazetę. Wraz z Mateuszem Borkiem prowadziła np. galę Przeglądu Sportowego, na której wybrano sportowca 100-lecia w Polsce.

Od kilku lat (od 2021 roku) pojawia się także jako jedna z prowadzących coroczną Galę Mistrzów Sportu. Razem z Łukaszem Kadziewiczem prowadzi także programy video dla „Przeglądu Sportowego”, niekoniecznie o sportach motorowych czy siatkówce.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aldona Marciniak (@alma.jou)

Jest także obecna w dwóch niezależnych projektach. Wraz z Cezarym Gutowskim i Maxem Kapłonem nagrywa podcast CoDrive.pl, a często obecna jest także w prowadzonym przez Michała Pola programie „Pol Position” na Kanale Sportowym.

To nie koniec aktywności dziennikarki. Wraz z Cezarym Gutowskim napisała także biografię Roberta Kubicy „Niezniszczalny”. Spotkała się ona z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem.

Wiek, rodzina, dzieci

Ile lat ma Aldona Marciniak? Dziennikarka urodziła się w 1984 roku, ma więc 39 lat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Sylwia Dekiert - co wiadomo o pięknej prezenterce TVP? [wiek, dzieci]

Jest jedynaczką – nie ma żadnego rodzeństwa.

Od wielu lat często pojawia się w towarzystwie dziennikarza Cezarego Gutowskiego, jednak to tylko zawodowa przyjaźń. Oboje mają bowiem zupełnie innych partnerów życiowych. Chłopak Aldony Marciniak to Marcin Musiał, dziennikarz WP Sportowe Fakty oraz Eleven Sports zajmujący się żużlem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @musial_nieoficjalnie

Aldona Marciniak w mediach społecznościowych

Aldona Marciniak jest obecna w czterech mediach społecznościowych. Najbardziej aktywna jest na Twitterze, gdzie występuje jako @AldonaMarciniak. Obserwuje ją tam ponad 44 tys. osób, które dyskutują z nią o motoryzacji i motorsporcie.

Jeśli bardziej interesują was zdjęcia z życia prywatnego i zawodowego kobiety, zajrzyjcie na jej Instagram. Jako @aldona_marciniak zebrała już ponad 39 tysięcy subskrybentów. Dziennikarka nieco rzadziej obecna jest natomiast na Facebooku, gdzie obserwuje ją ponad 16 tysięcy osób.

Aldona Marciniak nagrywa także filmy na swój kanał na YouTube. Zebrała tam ponad 23 tysiące subskrybentów, a większość filmów jest vlogami albo analizami minionych wydarzeń.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aldona Marciniak (@aldona_marciniak)

4.5/5 (liczba głosów: 33)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top