Connect with us
patryk mirosławski
Fot. YouTube / Marcin Chojecki

Telewizja

Patryk Mirosławski – co wiadomo o szefie telewizji Eleven Sports?

Kim jest Patryk Mirosławski, szef telewizji Eleven Sports w Polsce? W tym newsie przedstawiamy bliżej sylwetkę mężczyzny, który osiągnął sukces w młodym wieku.

Kim jest Patryk Mirosławski?

Kim jest Patryk Mirosławski? To obecny szef stacji Eleven Sports w Polsce. Odpowiada za całość działań związanych z wszystkimi kanałami Eleven Sports (obecnie są cztery: Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 oraz Eleven Sports 4).

Ze stacją jako szef redakcji związany jest od 2015 roku, a w 2018 roku objął dodatkowo stanowisko Chief Operating Officer. Pomimo tych funkcji Patryk Mirosławski stosunkowo często angażuje się w pracę redakcji jako dziennikarz albo komentator.

Do tej pory najczęściej miało to związek z rolą reportera podczas weekendów wyścigowych F1 oraz komentatora niemieckiej Bundesligi czy hiszpańskiej La Liga. Miało, bowiem Eleven Sports straciło prawa do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech od sezonu 2021/22.

Pochodzi z Zielonej Góry, choć obecnie w związku z pracą mieszka oczywiście w Warszawie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Aldona Marciniak. Kim jest dziennikarka Viaplay od F1? Wiek, kariera, media, partner

Jak sam przyznał w rozmowie z magazynem „Press”, studiował na Uniwersytecie Warszawskim iberystykę, dziennikarstwo, germanistykę i zarządzanie, ale… niczego nie skończył. Pomimo tego mówi w kilku językach – po niemiecku, angielsku i hiszpańsku.

Jest kibicem… Energie Cottbus, na którego mecze jeździł mieszkając jeszcze w Zielonej Górze.

Kariera w mediach

Karierę w mediach rozpoczynał od zajmującego się piłką nożną serwisu internetowego iGol.pl. Zaznaczyć należy, że witryna cały czas funkcjonuje, ale obecnie nie nawiązuje do lat świetności, kiedy jej statystyki były znacznie wyższe. W tym samym czasie związany był także z internetowym radiem iGol FM.

Na początku swojej kariery pisał także dla tygodnika „Piłka nożna” oraz miesięcznika „Piłka nożna PLUS” przebywając jeszcze w Niemczech, gdzie uczęszczał do liceum.

Popularność zdobył pracując przez kilka lat dla telewizji SportKlub. Prowadził tam program „As Wywiadu”, w którym przeprowadzał rozmowy z najważniejszymi osobami w polskim sporcie. Byli to sportowcy, trenerzy, działacze, ale także dziennikarze, których można było dzięki temu lepiej poznać.

 

W SportKlubie pracował także jako komentator meczów piłkarskich, przede wszystkim niemieckiej Bundesligi. Przez krótki czas pracował także dla Eurosportu, gdzie komentował biathlon z Tomaszem Jarońskim. To trzeci – obok piłki nożnej i F1 – sportów szczególnie wielbionych przez Mirosławskiego.

Wiek, rodzina, dzieci

Patryk Mirosławski urodził się w 1989 roku, ma więc 32 lata.

Mężczyzna skutecznie chroni natomiast swoje życie prywatne. W związku z tym nic nie wiadomo ani o jego życiowej partnerce, ani tym bardziej o dzieciach.

Patryk Mirosławski w mediach społecznościowych

Patryka Mirosławskiego możecie spotkać na Twitterze. Obserwują go tam ponad 33 tysiące osób. Ostatnimi czasy rzadziej niż wchodzi w interakcje z użytkownikami. Treści to głównie informacje o nabytych przez Eleven Sports prawach, zachęty do oglądania transmisji albo informacje organizacyjne (np. zestaw komentujących wyścig Formuły 1).

4.7/5 (liczba głosów: 19)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top