Connect with us
mariusz potaczała
Fot. YouTube / Discovery Channel Polska

Telewizja

Mariusz Potaczała – co wiadomo o złomiarzu ze „Złomowisko PL”?

Mariusz Potaczała – co wiadomo o złomiarzu ze znanego programu „Złomowisko PL”? W tym artykule przedstawiamy najważniejsze fakty na jego temat.

Kim jest Mariusz Potaczała?

Mariusz Potaczała jest doskonale znany szerokiej publiczności jako złomiarz z programu „Złomowisko PL”.

Pochodzi z Pieniężna w województwie warmińsko-mazurskim.

Mężczyzna ma pseudonim „Lucyfer”, chociaż tak naprawdę nie pojawia się on w programie Discovery Channel. Wzmianka o nim pojawiła się dopiero w jednym z odcinków, który miał premierę w 2021 roku. Ekipa Potaczały prowadziła wtedy prace na ul. Częstochowskiej, a jeden z jego pracowników zaczął się śmiać, że „Lucyfer na Częstochowskiej”.

Potaczała zazwyczaj jeździ na odbiór złomu z dwoma pracownikami – Bartkiem i Kazikiem. Czasem jednak pracują dla niego dodatkowe osoby.

 

Skąd pochodzi pseudonim Potaczały? W rozmowie z „Dziennikiem Elbląskim” zdradził, że to kwestia… negocjacji biznesowych. Mężczyzna targował się kiedyś ostro o cenę złomu, a na końcu jego rozmówca powiedział, że „targuje się jak Lucyfer”. I tak już zostało.

W rozmowie z gazetą przyznał także, że złom zaczął zbierać już w wieku 15 lat. Jasno wynika z tego, że mężczyzna może się pochwalić już 30-letnim doświadczeniem w branży.

Mariusz Potaczała – wiek, rodzina, dzieci

Kozakiewicz urodził się w 1975 roku, ma więc 46 lat.

O jego życiu prywatnym niewiele wiadomo. Jedynie tyle, że jego żona ma na imię Sylwia, a para ma dwie córki – Ewelinę oraz Natalię.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ewelina Ewela Potaczała (@98ewela98)

Co więcej, Natalia poszła w ślady ojca. Także zbiera złom, a sam ojciec przyznał we wspomnianym wyżej wywiadzie z „Dziennikiem Elbląskim”, że kiedy on był chory… jego córka przez tydzień zebrała 14 ton złomu.

Firma Potaczały

Jeśli chcecie wiedzieć całą prawdę, to… Mariusz Potaczała nie ma własnej działalności gospodarczej. Jest ona bowiem zarejestrowana na jego żonę, Sylwię. Działalność istnieje od 2018 roku, oczywiście ma siedzibę w Pieniężnie i nazywa się „Trans Silvers”.

Rzecz jasna Potaczałowie oferują wywóz złomu i sprzętu AGD od firm i osób prywatnych. Tak naprawdę, to wiadomo – odbierają wszystko, co jest metalem i na czym można zarobić. Firma działa głównie na terenie powiatu braniewskiego, ale także poza nim – w województwach: warmińsko-mazurskim i pomorskim.

Akcje charytatywne

Mariusz Potaczała coraz częściej kojarzony jest z różnymi akcjami charytatywnymi, które są obecne także w ramach programu „Złomowisko PL”. Mężczyzna uważa, że dobro wraca, a być może on kiedyś będzie potrzebował pomocy. Zazwyczaj po prostu przekazuje część zysku ze złomu na jakieś lokalne inicjatywy.

Mariusz Potaczała w mediach społecznościowych

Niestety Potaczała nie dzieli się chętnie swoim życiem w social media. Nie ma publicznego profilu ani na Facebooku, ani na Instagramie. Dla fanów złomiarza pozostaje prywatny profil, na którym zebrał już prawie 5000 znajomych (maksymalna ilość), więc z całą pewnością są wśród nich fani programu „Złomowisko PL”.

4.6/5 (liczba głosów: 11)
1 Comment

1 komentarz

  1. Jacek

    25 sierpnia 2023 at 20:22

    Nie polecam tego gościa. Złodziej i brudas. Nie róbcie z nim interesów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top