Connect with us
ojciec lewisa hamiltona
Fot. Instagram @lewishamilton

Sport

Ojciec Lewisa Hamiltona. Kim jest Anthony Hamilton?

Kim jest ojciec Lewisa Hamiltona i czy pomagał mu w karierze sportowej? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na temat Anthony’ego Hamiltona.

Kim jest ojciec Lewisa Hamiltona?

Kim jest ojciec Lewisa Hamiltona? To Anthony Hamilton, który regularnie pojawia się na wyścigach, w których bierze udział jego syn. W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na temat mężczyzny, który rzecz jasna jest Brytyjczykiem, ale urodził się na karaibskiej Grenadzie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest piękna dziewczyna George'a Russella, Carmen Montero Mundt?

Czy to dzięki niemu syn osiągnął sukces?

Tak, Lewisowi Hamiltonowi trudno było by osiągnąć sukces bez ojca. To on kupił mu pierwszy gokart w wieku siedmiu lat, zaprowadził go po raz pierwszy na tor kartingowy i był jego menedżerem do 2010 roku. To w końcu on przygotowywał mentalnie syna do wielu wyzwań w karierze sportowca. A przecież Lewis Hamilton jest pierwszym czarnym kierowcą w historii F1.

Czasami relacje między mężczyznami bywały gorzkie, ale tak po prostu bywa w życiu rodzinnym. Ciężko jednak byłoby zdeprecjonować wsparcie ojca w czasie dojrzewania Lewisa Hamiltona.

O zaangażowaniu mężczyzny niech świadczy fakt, że podejmował się wielu prac dorywczych, aby zarobić na starty syna w gokartach już od ósmego roku życia. Wydaje się, że F1 to drogi sport, ale finansowe przeszkody stają wielu utalentowanym zawodnikom już na samym starcie w kartingu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Lewis Hamilton (@lewishamilton)

Relacje z synem

W lutym 2020 roku Lewis Hamilton za pośrednictwem mediów społecznościowych podzielił się mocnym wyznaniem na temat jego relacji z ojcem. Przyznał, że często mieli ze sobą problemy, ale od jakiegoś czasu starają się poprawić sytuację między nimi i to się udaje.

Nie wspomniał tego wprost, ale punktem przełomowym, jeśli chodzi o negatywne relacje był rok 2010, kiedy kierowca zwolnił swojego ojca z funkcji menedżera. Podobno poszło o trzy miliony funtów, które za 18 lat prowadzenia kariery miał zapłacić ojcu Lewis Hamilton, ale potem zmienił zdanie i… wyrzucił go z roli swojego menedżera.

„Z biegiem czasu straciliśmy więź ojca z synem i było to coś, co oboje chcieliśmy odzyskać” – wyznał 7-krotny mistrz świata F1.

„Przez ostatnie kilka lat zbliżyliśmy się do siebie i podczas ferii zimowych poprosiłem tatę, żeby mnie odwiedził, abyśmy mogli spędzić trochę czasu razem, tylko my” – dodał w lutym 2020 roku. „Nie robiliśmy tego wcześniej, więc możliwość spędzenia z nim czasu przyniosła mi wiele szczęścia. Rodzina to najważniejsza rzecz na świecie“.

„Nie możesz wybrać swojej rodziny, ale możesz sprawić, byście byli razem bez względu na różnice. To oni będą przy nas, gdy nie będziemy mieli nic” – wyznał emocjonalnie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Lewis Hamilton (@lewishamilton)

Wiek, rodzina, dzieci

Ojciec Lewisa Hamiltona urodził się w 1956 roku, ma wiec 65 lat.

Lewis Hamilton jest synem Anthony’ego Hamiltona i Carmen Larbalestier. Podczas gdy Anthony jest czarny, Carmen jest biała, co sprawia, że Hamilton jest mieszaną rasą. Sam jednak oczywiście identyfikuje się jako czarnoskóry.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Sandra Dziwiszek - kim jest dziewczyna kierowcy F1, Nicholasa Latifiego?

Rodzice przeszli w stan separacji, kiedy Hamilton miał dwa lata. Od wtedy aż do dwunastego roku życia mieszkał z matką i przyrodnimi siostrami. Następnie przeniósł się do ojca, jego macochy Lindy i przyrodniego brata Nicholasa.

W emocjonalnym wpisie z sierpnia 2020 roku brytyjski kierowca totalnie się rozkleił, wklejając zdjęcie całej rodziny z nim w centrum uwagi. Podkreślił, że jego dumny na tym zdjęciu ojciec podejmował cztery prace jednocześnie, aby on mógł kontynuować karierę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Lewis Hamilton (@lewishamilton)

Ojciec Lewisa Hamiltona w mediach społecznościowych

Anthony Hamilton nie ma żadnych oficjalnych kont w mediach społecznościowych. Zdjęcia mężczyzny najczęściej możecie zobaczyć na profilu Lewisa Hamiltona @lewishamilton, którego obserwują już ponad 23 miliony osób.

4.7/5 (liczba głosów: 18)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top