Connect with us
mateusz święcicki
Fot. Instagram @matiswiecicki

Telewizja

Mateusz Święcicki. Co wiadomo o znanym dziennikarzu Eleven Sports?

Mateusz Święcicki – co wiadomo o znanym dziennikarzu zajmującym się piłką nożną? W tym newsie przyjrzymy się jego aktywności.

Kim jest Mateusz Święcicki?

Kim jest Mateusz Święcicki? To dziennikarz i komentator sportowy, który zdobył w ostatnich latach sporą popularność. Zajmuje się piłką nożną w wielu wydaniach, ale jego największą pasją wydaje się być włoski futbol.

W przeciwieństwie do wielu dziennikarzy (co jest swego rodzaju paradoksem), ukończył studia dziennikarskie. I to nie na byle jakiej uczelni, bo na Uniwersytecie Warszawskim. Jak każdy pasjonat karierę z mediami rozpoczynał jednak znacznie wcześniej niż w momencie ukończenia szkoły wyższej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Żona Mateusza Borka. Kim jest Joanna Chętnik-Borek?

Jak wielu dziennikarzy zajmujących się piłką nożną, w dzieciństwie chciał zostać piłkarzem. Skończyło się jednak na krótkim epizodzie w klubie Sparta Jeżowe.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mateusz Swiecicki (@matiswiecicki)

Kariera w mediach

Swoją karierę rozpoczynał w popularnym dawniej radiu internetowym iGOL FM. W swoich początkach pisał także dla nieistniającej już strony internetowej o Valencii CF oraz współpracował z tygodnikiem „Piłka nożna”.

Jeszcze w trakcie studiów szansę na pokazanie się dał mu Canal+ Sport, ale na szerokie wody wypłynął za sprawą Orange Sport. To nieistniejąca dziś telewizja, która dawniej transmitowała jednak wiele ciekawych meczów, relacjonując m.in. spotkania polskiej Ekstraklasy. Święcicki był tam jedną z najważniejszych postaci prowadząc programy oraz telewizyjne gale.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Rafał Wolski - co wiadomo o znanym komentatorze piłkarskim?

Jeszcze przed ukończeniem studiów współpracował z weszlo.com, a już nieco później – z Wirtualną Polską. Jego kariera nabrała pełnego rozpędu po dołączeniu do nowo powstałej stacji Eleven Sports, gdzie szybko stał się jedną z jej najważniejszych postaci. Od wielu lat komentuje mecze (także te najważniejsze, jak „El Clasico”), a w przeszłości prowadził także programy (jak „Stan Futbolu”).

Drugim najważniejszym miejscem jego pracy jest własny kanał na YouTube, który współtworzy z innym dziennikarzem Eleven Sports, Filipem Kapicą. 2AngryMenTV, bo o nim mowa, tworzy głównie wysokiej jakości merytorycznej i wizualnej reportaże. I nie ma znaczenia, czy jest to materiał o Jakubie Moderze czy Paulo Dybali. Reportaż o Argentyńczyku z polskimi korzeniami spotkał się z ogromnym zainteresowaniem na całym świecie i dotąd obejrzano go ponad 1,2 mln razy.

Wszystkie umiejętności zaprezentowane na kanale 2AngryMen zobaczył sponsor rozgrywek o Puchar Polski w piłce nożnej, zakłady bukmacherskie Fortuna. Bukmacher zatrudnił Święcickiego do przygotowania reportaży o mniej znanych zespołach, które osiągnęły sukces w „Pucharze 1000 drużyn”.

Wiek, rodzina, dzieci

Mateusz Święcicki urodził się w 1987 roku, ma więc 34 lata.

O jego życiu prywatnym wiadomo naprawdę niewiele. Pochodzi z Jeżowem, choć oczywiście obecnie mieszka w Warszawie.

Nic nie wiadomo jednak na temat jego partnerki czy dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mateusz Swiecicki (@matiswiecicki)

Mateusz Święcicki w mediach społecznościowych

Mateusza Święcickiego spotkać możecie głównie na Twitterze, gdzie cieszy się dużą popularnością. Jego konto @matswiecicki obserwuje bowiem już ponad 118 tys. osób. Obecny jest także na Instagramie, gdzie jako @matiswiecicki zebrał blisko 20 tysięcy obserwujących. Na tym drugim medium jest znacznie rzadziej aktywny.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mateusz Swiecicki (@matiswiecicki)

3.5/5 (liczba głosów: 4)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top