Connect with us
Tomasz Musiał. Kim jest, wiek, rodzina. Skąd pochodzi?
Fot. YouTube / MZPN Kraków

Sport

Tomasz Musiał. Kim jest znany sędzia piłkarski? Wiek, pochodzenie, rodzina

Kim jest Tomasz Musiał? To pytanie zadaje sobie masa kibiców Ekstraklasy i nie tylko. Przybliżamy sylwetkę polskiego sędziego. Odpowiadamy na pytania dotyczące jego rodziny, wieku, miejsca urodzenia, a także zamieszkania. Do tego podsumowaliśmy jego dotychczasowe dokonania.

Kim jest Tomasz Musiał? To jeden z czołowych sędziów w kraju i syn słynnego piłkarza

Tomasz Musiał urodził się w brytyjskim Hereford. Jednak jest mocno związany z Krakowem, w którym obecnie mieszka. Warto dodać, że prywatnie kibicuje tamtejszej Wiśle. Jest synem 34-krotnego reprezentanta Polski w piłce nożnej, a później także trenera m.in. Wisły Kraków – Adama Musiała. Polski sędzia zaczął pracować w Ekstraklasie w 2011 roku. Tomasz Musiał do tej pory w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce sędziował prawie 270 spotkań.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Bartosz Frankowski. Kim jest znany sędzia piłkarski? Wiek, pochodzenie

Jego największym wyzwaniem, ale zarazem i osiągnięciem było poprowadzenie spotkania finałowego o Puchar Polski pomiędzy Lechem Poznań a Arką Gdynią w 2017 roku. Mecz na Stadionie Narodowym trwał 120 minut, a w tym czasie arbiter rodem z Hereford pokazał zawodnikom 5 żółtych kartek. Sędzia miał również epizod w kadrze narodowej. Tomasz Musiał sędziował sparing wewnętrzny na zgrupowaniu przed wyjazdem reprezentacji na mundial w 2018 roku.

Kariera międzynarodowa

W ciągu wielu lat sędziowania zapracował sobie na status sędziego międzynarodowego. Tytuł otrzymał z rąk FIFA w 2014 roku. Jednakże do tej pory nie zrobił on tak dużej kariery za granicą jak kilku jego kolegów po fachu. Sędziował głównie mecze eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy. Pierwszy mecz seniorskich reprezentacji poprowadził dopiero w 2022 roku. 3 czerwca naprzeciw siebie stanęła Łotwa i Andora. Pojedynek był rozgrywany w ramach Ligi Narodów UEFA.

Ponadto nie miał okazji jeszcze zadebiutować w fazie zasadniczej europejskich pucharów. Do tej pory prowadził jedynie 11 spotkań kwalifikacyjnych, z czego 2 dotyczyły Ligi Mistrzów, kolejne 2 Ligi Konferencji i 7 Ligi Europy. Mimo małego doświadczenia na światowym polu poproszono go o posędziowanie dwóch spotkań ligi arabskiej.

Tomasz Musiał – Ile ma lat?

Tomasz Musiał często świetnie pokazuje się od strony kondycyjnej i fizycznej. Jednak ile dokładnie ma lat? Arbiter urodził się 19 lutego 1981 roku. Oznacza to, że ma 42 lata.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Paweł Raczkowski. Kim jest znany sędzia piłkarski? Wiek, pochodzenie

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top