Connect with us
aleksander dzięciołowski
Fot. Instagram @alekthepole

Telewizja

Aleksander Dzięciołowski. Co wiadomo o dziennikarzu zajmującym się lekkoatletyką?

Aleksander Dzięciołowski – co wiadomo o znanym dziennikarzu sportowym TVP Sport zajmującym się lekkoatletyką? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje na temat jego życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Aleksander Dzięciołowski?

Kim jest Aleksander Dzięciołowski? To dziennikarz sportowy od lat związany z Telewizją Polską. Znany jest głównie z roli reportera i przeprowadzania wywiadów na najważniejszych sportowych imprezach lekkoatletycznych.

Ukończył Wyższą Szkołę Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie na kierunku Dziennikarstwo, a także Unversidad Europea na kierunku Broadcast Journalism.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Alek Dzieciolowski (@alekthepole)

Kariera w mediach

Pracę w mediach rozpoczął jeszcze w trakcie studiów – w 2002 roku został przyjęty do Polskiego Radia jako dziennikarz sportowy, skąd odszedł po niecałych czterech latach.

Następnie w listopadzie 2005 roku zatrudnił się w Telewizji Polskiej, gdzie pracuje do dzisiaj. W międzyczasie zaliczył jeszcze kilkumiesięczny staż w Eurosporcie.

Od tamtej pory buduje swoją markę w dziennikarstwie sportowym, zajmując się przede wszystkim lekkoatletyką. Za reportaż o Piotrze Małachowskim otrzymał w 2022 roku nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Dawid Olejniczak. Co wiadomo o znanym komentatorze tenisa?

Poza tym można go kojarzyć także z transmisji kolarstwa, siatkówki, łyżwiarstwa szybkiego i biegów narciarskich.

Wiele osób kojarzy go z wywiadów, w których dramatyzuje i wyolbrzymia dane sytuacje, choć w rzeczywistości z pewnością nie ma tego na myśli. Z tego powodu w popularnym serwisie wykop.pl powstał nawet specjalny hasztag #dzieciolowskicontent.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Alek Dzieciolowski (@alekthepole)

Wiek, rodzina, dzieci

Aleksander Dzięciołowski urodził się w 1982 roku, obecnie ma więc 40 lat.

O jego życiu prywatnym wiadomo niewiele. Ma żonę i dwójkę dzieci – starszą córkę i młodszego syna. Z żoną od czasu do czasu pokazuje się na wspólnych zdjęciach, choć zdaje się, że nie ma ona mediów społecznościowych i woli unikać rozgłosu. Z tego też powodu nie wiadomo nawet, jak ma na imię.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Alek Dzieciolowski (@alekthepole)

Aleksander Dzięciołowski w mediach społecznościowych

Aleksander Dzięciołowski jest przede wszystkim obecny na Twitterze, gdzie regularnie dzieli się swoimi przemyśleniami z innymi. Jako @AlekthePole zebrał tam już blisko 6 tysięcy obserwujących.

Dziennikarza można także „śledzić” na Instagramie, gdzie jako @alekthepole ma blisko 2 tys. obserwujących. Dzieli się z nimi głównie fotografiami z życia zawodowego. Prowadzi także fanpage na Facebooku, który ma jednak tylko 355 obserwujących.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Alek Dzieciolowski (@alekthepole)

4.6/5 (liczba głosów: 5)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top