Connect with us
Mikołaj Sokół
Fot. Instagram @sokolimokiem

Telewizja

Mikołaj Sokół – co wiadomo o popularnym komentatorze Formuły 1?

Mikołaj Sokół to dziennikarz sportowy, którego fanom Formuły 1 przedstawiać nie trzeba. W tym newsie znajdziecie najważniejsze informacje na jego temat.

Kim jest Mikołaj Sokół?

Mikołaj Sokół to dziennikarz i komentator sportowy. Skupia się na sportachmotorowych, a jego specjalnością jest Formuła 1. Od 15 lat regularnie uczestniczy w wyścigach Grand Prix.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mikołaj Sokół (@sokolimokiem)

 

Kariera zawodowa

Mikołaj Sokół z pracą w mediach związany jest od ponad dwudziestu lat. Jak sam wielokrotnie przyznawał, jego pasją od dzieciństwa jest Formuła 1 i to głównie nią zajmuje się od początku kariery zawodowej. Na swoim koncie ma pracę dla licznych mediów.

W latach 1999 – 2008 pracował w dziale sportowym tygodnika „Motor”, a w latach 2001 – 2005 odpowiadał w nim za motorsport. Od 2004 współpracuje z polską edycją brytyjskiego miesięcznika „F1 Racing”, obecnie nazwaną „GP Racing”. Zajmuje się tłumaczeniem całego wydania z języka angielskiego na polski, ma tam również swoją stałą rubrykę „Sokolim Okiem”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Linda Morselli. Kim jest była partnerka kierowcy F1, Fernando Alonso?

W latach 2005 – 2010 w miesięczniku „Auto Technika Motoryzacyjna” przygotowywał artykuły techniczne o motorsporcie. Od 2014 publikuje w nowym wydaniu czasopisma „Auto Moto Technika”.

Był współzałożycielem i redaktorem naczelnym portalu Pit Stop (2008 – 2011), w latach 2011 – 2013 dla Onet.pl pisał artykuły o Formule 1 i tworzył magazyn wideo „Sokolim Okiem”.

Przez osiem lat pracował w polskiej edycji brytyjskiego miesięcznika „Top Gear”. Pisał głównie o motorsporcie, przygotowywał też testy samochodów. Również w tym czasopiśmie otrzymał swoją stałą rubrykę „Sokolim Okiem”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mikołaj Sokół (@sokolimokiem)

 

Od 2006 roku jest współpracownikiem „Rzeczpospolitej”. Poza tym prowadzi też własnego bloga motoryzacyjnego Sokolim Okiem.

W pamięci kibiców motorsportów zapisał się głównie dzięki obecności w telewizji. W latach 2007 – 2009 komentował w duecie z Andrzejem Borowczykiem wyścigi Formuły 1 w Polsacie. Do telewizji wrócił dopiero w 2014 roku, kiedy występował jako ekspert przed wyścigami. Od 2016 nieprzerwanie pracuje jako ekspert i komentator w Eleven Sports, kiedy to stacja przejęła prawa do transmisji F1.

Wiek, rodzina, dzieci

Mikołaj Sokół ma 42 lata, urodził się 22 kwietnia 1979 roku w Warszawie.

W sieci koncentruje się praktycznie tylko na sferze zawodowej, więc próżno szukać szczegółów na temat jego życia prywatnego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mikołaj Sokół (@sokolimokiem)

Mikołaj Sokół w mediach społecznościowych

Dziennikarz ma profil na Instagramie – @sokolimokiem. Obserwuje go niespełna 5,5 tys. osób. Poświęcony jest w całości strefie zawodowej, a więc możemy tam śledzić głównie relacje ze świata Formuły 1.

Dużo większą popularnością cieszy się jego profil na Twitterze, pod taką samą nazwą. Zgromadził tam 40,1 tys. obserwujących. Jest na nim też zdecydowanie bardziej aktywny, niż na Instagramie.

Natomiast stronę na Facebooku obserwuje 32 tys. osób.

Mikołaj Sokół prowadził również kanał na YouTube – SokolimOkiem, jednak ostatni film pojawił się tam 5 miesięcy temu.

4.9/5 (liczba głosów: 16)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top