Connect with us
Ola Filipek
Fot. Instagram @ola.filipek

Kultura

Ola Filipek. Co wiadomo o dziennikarce RMF FM z anielskim głosem?

Być może nazwisko Ola Filipek wielu osobom nie mówi zbyt wiele, ale słuchacze radia z pewnością kojarzą jej głos z radia. Co wiadomo na temat prezenterki stacji RMF FM?

Kim jest Ola Filipek?

Ola Filipek to prezenterka radiowa stacji RMF FM. Już w liceum swoją przyszłość wiązała ze studiami dziennikarskimi. Ostatecznie jednak zdecydowała się na kierunek Elektroniczne Przetwarzanie Informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studiów jednak nie skończyła i zdecydowała się zawodowo zająć radiem.

Tak naprawdę w sieci nie znajdziemy zbyt wielu informacji na temat młodej prezenterki. Nie udało nam się dowiedzieć w jakim jest wieku. Wiadomo natomiast, że jest wielką fanką zwierząt, sama posiada psa i kota.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez O. Filipek (@ola.filipek)

Kariera radiowa

Z Krakowem, gdzie swoją siedzibę ma radio RMF FM, związana jest od wielu lat. Karierę zaczynała w stacji eLo RMF. Była to internetowa stacja radiowa, uruchomiona w styczniu 2008 roku z okazji 18-lecia RMF FM. Grupą docelową, jak można się domyślać po nazwie stacji, byli licealiści i młodzież szkół ponadgimnazjalnych czyli młodzież w wieku 15-19 lat. Ostatecznie stację zlikwidowano w październiku 2014 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Nowy prowadzący studio skoków. Kim jest Damian Michałowski?

Następnie dołączyła do zespołu Radiofonii 100,5 FM, czyli akademickiej, krakowskiej stacji radiowej należącej do Fundacji Krakowskiego Radia Akademickiego ŻAK.

Do stacji RMF FM trafiła w 2016 roku. Zaczynała od prowadzenia weekendowego pasma nocnego „Dobrze zagrane” (od 24 do 4). W niedzielne popołudnia wspólnie z Markiem Piekarczykiem prowadziła audycję „Buntownik z wyboru”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez O. Filipek (@ola.filipek)

Od września 2018 roku prowadzi program „Lepiej być nie może!”, towarzysząc słuchaczom w niedziele od 11 do 16. W soboty zaś można ją usłyszeć w audycji „Co ludzie powiedzą” (od 11 do 16).

Słuchacze krakowskiego radia z pewnością kojarzą jej spokojny i zawsze pozytywny głos także z audycji „Byle do piątku” nadawanej od poniedziałku do piątku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Aldona Marciniak. Kim jest dziennikarka Viaplay od F1? Wiek, kariera, media, partner

Ola Filipek w mediach społecznościowych

Ola Filipek jest obecna na Instagramie jako @ola.filipek. Obserwuje ją nieco ponad 3700 osób. Wpisów nie dodaje zbyt często, ale szczególnie chętnie lubi dzielić się zdjęciami z podróży. Na profilu nie brakuje też zdjęć jej ukochanych zwierzaków – psa Tesli i kota Herca.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez O. Filipek (@ola.filipek)

4.4/5 (liczba głosów: 20)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top