Connect with us
piotr dębowski
Fot. YouTube / TVP Sport

Sport

Piotr Dębowski – co wiadomo o dziennikarzu sportowym TVP?

Piotr Dębowski – co wiadomo o dziennikarzu sportowym związanym od lat z TVP? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje.

Kim jest Piotr Dębowski?

Kim jest Piotr Dębowski? To dziennikarz i komentator sportowy. Chociaż od lat zajmuje się dziennikarstwem, wybrał studia na zupełnie innym kierunku.

Jest bowiem absolwentem Technikum Elektronicznego w Koszalinie, a następnie studiował na Wydziale Elektroniki Politechniki Szczecińskiej.

Kariera w mediach

Już w czasie studiów rozpoczął pracę w mediach. Zaczynał od radia AS i Radia ABC. Następnie przyszła praca w Ośrodku Regionalnym TVP w Szczecinie. W styczniu 1998 roku rozpoczął pracę w redakcji sportowej TVP1 i pracuje tam do dziś.

Obecnie specjalizuje się w siatkówce, piłce ręcznej, tenisie stołowym oraz łyżwiarstwie szybkim.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Sebastian Szczęsny - co wiadomo o znanym dziennikarzu sportowym?

Jako dziennikarz sportowy gościł już na licznych, największych wydarzeniach sportowych na świecie. Warto zauważyć że od 2000 roku relacjonował przebieg każdych igrzysk olimpijskich, zarówno letnich jak i zimowych.

Komentował także najważniejsze mecze polskich siatkarzy, w tym pamiętny zwycięski finał Mistrzostw Świata 2018, gdzie Polacy odnieśli zwycięstwo pokonując Brazylię 3:0. na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio komentuje rozgrywki piłki ręcznej w duecie z Jackiem Laskowskim oraz siatkówki w towarzystwie Radosława Panasa.

 

W 2006 roku był nominowany w kategorii „Dziennikarz roku 2006” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Programów Sportowych w Warszawie. Otrzymał też nominację Telekamery 2019 w kategorii komentator sportowy.

Kibicom sportowym komentarze Piotra Dębowskiego z pewnością zapadają w pamięć. Znany jest z bardzo ekspresyjnego komentowania wydarzeń sportowych, pełnego pasji. W swoim komentarzu skupia się na przekazywaniu emocji widzom. Choćby w 2014 roku na zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi popisał się brawurowym komentarzem podczas historycznego biegu w łyżwiarstwie szybkim, gdzie Zbigniew Bródka wywalczył złoty medal.

Wiek, rodzina, dzieci

Dziennikarz urodził się 19 września 1965 w Koszalinie, niebawem będzie obchodził więc 56 urodziny.

Nie są znane bliższe informacje na temat rodziny dziennikarza. Wiemy, że na pewno ma syna.

W wywiadzie w programie „As Wywiadu” przed kilkoma laty wspominał, jak wyjeżdżał na turniej z siatkarzami trzy dni po urodzeniu dziecka. Dziennikarz chroni swoją prywatność i raczej publicznie nie dzieli się takimi informacjami.

Piotr Dębowski w mediach społecznościowych

Piotr Dębowski ma profil na Instagramie – debowski_dziennikarz. Nie jest jednak tam zbyt aktywny, bowiem od czasu założenia profilu w 2017 roku, dodał zaledwie 15 zdjęć i zgromadził zaledwie 304 obserwujących.

Bardziej aktywny jest na Twitterze. Na profilu DebowskiPiotrTv obserwuje go niespełna 1100 osób. Skupia się tam oczywiście na pracy dziennikarza sportowego. Dawniej też prowadził stronę na Facebooku, ale nie aktualizuje jej od 2014 roku.

4.6/5 (liczba głosów: 7)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top