Connect with us
jarosław idzi
Fot. TVP

Telewizja

Jarosław Idzi. Co wiadomo na temat znanego polskiego komentatora?

Jarosław Idzi od lat znany jest z komentowania wydarzeń sportowych w TVP. Co wiadomo o jego życiu prywatnym i zawodowym? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje.

Kim jest Jarosław Idzi?

Kim jest Jarosław Idzi? Obecnie to przede wszystkim ceniony dziennikarz i komentator sportowy, którego wiele osób kojarzy z transmisji wydarzeń lekkoatletycznych transmitowanych w Telewizji Polskiej. W przeszłości był jednak odnoszącym sukcesy sportowcem.

Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jest także trenerem pięcioboju nowoczesnego.

Obecnie pracuje w TVP, choć karierę w mediach rozpoczynał w 1992 roku od Programu I Polskiego radia, gdzie pracował przez blisko piętnaście lat – w ostatnim okresie jako kierownik działu sportowego.

W 2006 roku powstała stacja TVP Sport, a władze telewizji publicznej zdecydowały się na zatrudnienie uznanego już wtedy dziennikarza. Od początku nadawania jest zresztą zastępca dyrektora stacji, choć nigdy nie był jej szefem. Poza lekką atletyką komentuje także jeździectwo, biegi narciarskie czy pływanie.

Kariera sportowa

Zamiłowanie Idziego do lekkiej atletyki nie jest przypadkowe. Obecny dziennikarz największe sukcesy sportowe odnosił bowiem w pięcioboju nowoczesnym, który trenował od dziecka, choć początkowo uprawiał kajakarstwo i skoki do wody.

Do jego największych sukcesów należą srebrny o brązowy medal na Mistrzostwach Europy. Obydwa zdobył w sztafecie – srebrny w Berlinie w 1987 roku, a brązowy w Umea w 1989 roku. Mało kto jednak pamięta, że w 1989 r. na tych samych mistrzostwach zajął czwarte miejsce indywidualnie.

W okresie swojej życiowej formy „zaliczył” także Igrzyska Olimpijskie w Seulu w 1988 roku, gdzie był jednak tylko rezerwowym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Przemysław Babiarz - co wiadomo o popularnym dziennikarzu TVP?

Wiek, rodzina, dzieci

Jarosław Idzi urodził się w sierpniu 1961 roku, ma więc 60 lat.

Jest mężem Doroty Idzi (z domu Nowak), z którą wziął ślub w styczniu 1988 roku. Życiowa partnerka dziennikarza to także bardzo znany były sportowiec. Swoimi sukcesami przyćmiła zresztą męża, zdobywając sześć medali mistrzostw świata, w tym złoto w 1988 roku w Warszawie. Kobieta jest pięć lat młodsza od swojego życiowego partnera.

Para ma syna Piotra.

Jarosław Idzi w mediach społecznościowych

Jarosław Idzi jest obecny na Instagramie jako @jarek_idzi, jednak dotąd nie zamieścił tam żadnych fotografii. Niemal identycznie wygląda sytuacja na Twitterze – jest tam obecny jako @IdziJarek, ale nie dodał dotąd żadnych postów.

3.7/5 (liczba głosów: 6)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top