Connect with us
katarzyna zdanowicz
Fot. Instagram @katarzyna_zdanowicz

Telewizja

Katarzyna Zdanowicz. Co wiadomo o znanej prezenterce Polsatu?

Katarzyna Zdanowicz – co wiadomo o popularnej dziennikarce Polsatu, która niedawno wydała także ciekawą książkę? W tym artykule znajdziecie najważniejsze informacje na temat jej życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Katarzyna Zdanowicz?

Kim jest Katarzyna Zdanowicz? To dziennikarka telewizji Polsat, która zaczęła zdobywać dużą popularność w 2022 roku. Powiedzieć jednak, że jest tylko dziennikarką byłoby sporym nadużyciem.

Kobieta ma na swoim koncie także książkę „Zawsze mówi, że wróci”. To historia dziewięciu partnerek himalaistów, która spotkała się z ciepłym przyjęciem. Opowiada o czekaniu, lękach, dumie i rozpaczy kobiet, które związały się mężczyznami z tą niezwykłą i niebezpieczną pasją.

Jak sama przyznaje, jest uzależniona od dwóch rzeczy – słodyczy i… pracy. W wywiadach podkreśla, że jej syn mówi jej, iż wolałby żeby pracowała w piekarni i o 18 wracała do domu, ale media to jej pasja.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Iza Koprowiak. Co wiadomo o znanej dziennikarce sportowej?

Urodziła się w Bydgoszczy i to właśnie z tym miastem jest związana emocjonalnie, mimo że dzieciństwo spędziła w Solcu Kujawskim. Jest absolwentką VI Liceum Ogólnokształcącego im. JJ Śniadeckich w Bydgoszczy. Na studia (Politologia) przeniosła się do Poznania na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, by po zakończeniu nauki osiedlić się w Warszawie.

W ostatnich miesiącach jej znakiem rozpoznawczym stały się zawsze pięknie przygotowane, krótko obcięte włosy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez K. Zdanowicz (@katarzyna_zdanowicz)

v

Życiorys i kariera w mediach

Katarzyna Zdanowicz zaczęła zdobywać dużą popularność w 2022 roku, kiedy to została główną prezenterką „Wydarzeń” na Polsacie. Do stacji ze słońcem w logo przeniosła się z TVN24, gdzie pracowała do października 2021 r.

W kanale informacyjnym TVN pracowała przez 9 lat, a przeniosła się do niego… z Polsatu. Tak więc jej przenosiny do stacji Zygmunta Solorza-Żaka można nazwać powrotem. W TVN24 prowadziła program „Polska i świat”, a od czasu pandemii koronawirusa także „Koronawirus raport. Szkoła”.

Swojej kariery w mediach nie rozpoczynała jednak w Polsacie. Pierwsze dziennikarskie szlify zbierała bowiem lokalnej telewizji w Solcu Kujawskim, a następnie w kujawsko-pomorskim regionalnym wydaniu „Gazety Wyborczej”. Wtedy też współpracowała z Radiem Gra z Bydgoszczy. Co ciekawe, zaliczyła także staż w Radiu Maryja.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Bożena Pieczko. Co wiadomo o uroczej dziennikarce Polsatu Sport?

Stamtąd jednak przeniosła się właśnie do stacji ze słońcem w logo, gdzie odpowiadała za produkcję „Wydarzeń”, a także prowadziła programy informacyjne w Polsat News.

Do września 2021 roku pisała także teksty dla magazynu „Polityka”. Ostatnim jej tekstem był ten poświęcony partnerkom himalaistów, będący oczywiście promocją własnej książki.

Od lutego 2021 r. przeprowadza natomiast rozmowy, które dostępne są w formie podcastów w serwisie Interia. Ich zbiorczy tytuł brzmi „Pomiędzy wersami”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez K. Zdanowicz (@katarzyna_zdanowicz)

Wiek, data urodzenia, mąż, rodzina

Katarzyna Zdanowicz urodziła się w 1983 roku, ma więc 38 lat.

Jej mężem jest Marcin Zdanowicz, Dyrektor Pionu Realizacji w Polsacie. To jedna z kluczowych postaci w stacji Zygmunta Solorza-Żaka, która decyduje o wielu sprawach produkcyjnych i operatorskich podczas programów tej stacji. Para jednak dość mocno chroni swoją prywatność, niezbyt często pokazując się publicznie czy też w mediach społecznościowych.

„To wspaniałe, że on bierze na siebie część obowiązków domowych, również wychowawczych, żebym mogła się realizować zawodowo. Bez takiego wsparcia to by nie było możliwe” – powiedziała w 2016 roku w wywiadzie dla bydgoskiego wydania „Gazety Wyborczej”.

Para ma syna Maksymiliana, który urodził się w 2011 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez K. Zdanowicz (@katarzyna_zdanowicz)

Katarzyna Zdanowicz w mediach społecznościowych

Katarzynę Zdanowicz możecie obserwować na Instagramie, gdzie jest obecna jako @katarzyna_zdanowicz. Obserwuje ją już ponad 43 tysiące osób. Dziennikarka zamieszcza tam zdjęcia zarówno z życia zawodowego, jak i prywatnego. Pomimo swojej urody, Katarzyna Zdanowicz nigdy nie pozowała jednak nago i wydaje się to niemożliwe.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez K. Zdanowicz (@katarzyna_zdanowicz)

4.4/5 (liczba głosów: 17)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top