Connect with us
przemysław babiarz
Fot. YouTube / TVP VOD

Telewizja

Przemysław Babiarz – co wiadomo o popularnym dziennikarzu TVP?

Przemysław Babiarz – co wiadomo o życiu dziennikarza Telewizji Polskiej? W tym newsie znajdziecie informacje na temat jego kariery, rodziny, a także wiary.

Kim jest Przemysław Babiarz?

Kim jest Przemysław Babiarz? To doskonale znany szerszej publiczności dziennikarz, komentator i konferansjer Telewizji Polskiej.

Pochodzi z Przemyśla, gdzie też się urodził. Od 2017 roku jest Honorowym Obywatelem Miasta. Także tam ukończył liceum, po którym przeniósł się na studia do Krakowa. Co ciekawe, nie miały one związku z dziennikarstwem. Babiarz studiował bowiem teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie także na Wydziale Aktorskim Państwowej Szkoły Teatralnej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Sylwia Dekiert - co wiadomo o pięknej prezenterce TVP? [wiek, dzieci]

Po studiach przez  cztery lata był aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Następnie stwierdził jednak, że to nie jest jego ścieżka kariery i rozpoczął pracę w mediach. Od razu trzeba jednak dodać, że Przemysław Babiarz pojawił się dotąd w epizodycznych rolach w kilku filmach i serialach.

Za pracę w telewizji został trzykrotnie nagrodzony TeleKamerą „Tele Tygodnia” w kategorii komentator sportowy. Dzięki temu w 2016 roku odebrał Złotą Telekamerę, która przysługuje trzykrotnym laureatom nagrody.

Dwukrotnie wziął udział w rozgrywkowych programach Telewizji Polskiej – w 2007 roku zajął siódme miejsce w pierwszej edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”, a w 2020 roku wziął udział w „Star Voice. Gwiazdy mają głos!”. Program zakończono jednak zaledwie po jednym odcinku z powodu koronawirusa.

 

W Telewizji Polskiej zajmuje się także prowadzeniem teleturniejów. Obecnie jest to „Va Banque”, ale już w latach 90. prowadził dość nietypowy na obecne czasy program „Stawka większa niż szycie”, w którym gospodynie domowe chwaliły się swoimi umiejętnościami krawieckimi.

Co ciekawe, Przemysław Babiarz często jest także komentatorem wielu uroczystości państwowych. Myślimy tutaj o narodowych świętach z okazji 3 maja czy 11 listopada.

Kariera dziennikarska

Karierę dziennikarza rozpoczął zaraz po swojej przygodzie z aktorstwem. Co ciekawe, Przemysław Babiarz nie był zawsze pracownikiem Telewizji Polskiej. O tym jednak za chwilę. Karierę zaczynał w 1992 roku, kiedy odbywały się Letnie Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie.

Jego jedyny okres rozłąki od Telewizji Polskiej to lata 1999-2001, kiedy pracował dla Wizji Sport. To pionierski kanał sportowy w Polsce, który jednak zniknął z rynku właśnie w 2001 roku.

W trakcie swojej pracy przy Woronicza sprawdził się w rozmaitych rolach. Szczególnie znany i ceniony jest jako komentator lekkoatletyki (ostatnio wspólnie z Sebastianem Chmarą), jednak regularnie komentuje także skoki narciarskie, biegi narciarskie, pływanie czy łyżwiarstwo figurowe.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Sebastian Chmara (@sebastianchmara_pl)

Rzecz jasna przez lata pojawiał się jako prezenter w wiadomościach sportowych Telewizji Polskiej – „Sportu” w TVP1 oraz „Sport Telegramu” w TVP2. Prowadził także niezliczone programy sportowe oraz studia w trakcie wielkich imprez sportowych.

Poza sportem, był prowadzącym programy „Pytanie na śniadanie” w TVP2 oraz „Kawa czy herbata?” w TVP1. W swojej karierze prowadził także programy z cyklu „Wielki test” organizowane przez TVP1.

Wiara

Przemysław Babiarz jest katolikiem i nie wstydzi się swojej wiary. W Internecie bez problemu odnajdziecie jego zdjęcia z kapłanami albo wywiady na tematy teologiczne. „Myślę, że o Bogu mówię z większym zaangażowaniem niż o sporcie. Dzieje się to z prostej przyczyny: Bóg jest dla mnie ważniejszy” – powiedział podczas jednego ze spotkań.

W 2016 roku został jednym z ambasadorów Światowych Dni Młodzieży, które miały miejsce w Polsce. Rok później był natomiast ambasadorem akcji „Różaniec do granic”.

Wiek, żona, rodzina, dzieci

Przemysław Babiarz urodził się w listopadzie 1963 roku, ma więc 57 lat.

Dziennikarz jest obecnie związany z Marzeną Babiarz, która jest jego drugą żoną. Z wykształcenia jest tłumaczką języka hiszpańskiego.

Z pierwszą rozstał się nie z jego woli, co często podkreśla w rozmowach. Ze względu na swoją religijność zależało mu na unieważnieniu małżeństwa, co się udało.

Ma dwójkę dzieci. To syn Szymon pierwszego małżeństwa urodzony w 1987 roku oraz córka Luisa z drugiego małżeństwa urodzona w 1992 roku.

Przemysław Babiarz w mediach społecznościowych

Niestety, mamy złe informacje dla fanów Przemysława Babiarza. Dziennikarz nie prowadzi oficjalnego konta w żadnym z najpopularniejszych social media. Nie znajdziecie go więc na Facebooku, Twitterze, Instagramie oraz YouTube. Wielbicielom dziennikarza pozostaje czekać na kolejne prowadzone przez niego programy albo komentowane wydarzenia sportowe.

4.7/5 (liczba głosów: 4)
1 Comment

1 komentarz

  1. Zastrzezenie

    24 marca 2022 at 19:10

    Drogi Panie Przemyslawie,
    nie wiem dlaczego w ostatnim odcinku Va Bank nie zaliczyl pan odpowiedzi „Prezydent Zelenski” (nazwisko Prezydenta nie pisze sie przez Ż) choc tak wymawiaja to nazwisko prezydenta ukrainy prawie wszyscy dziennikarze. Ogladam Pana audycje cyklicznie i nigdy nie mialem zadnych zastrzezen jednakze tym razem uwazam ze byl to werdykt bardzo niesprawiedliwy i na przyszlosc zastanowil bym sie bardziej nad jednoznacznoscia pytania, a co by bylo gdyby jeden z zawodnikow zapisal nazwisko prezydenta Zelenski a drugi Zelensky???

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top