Connect with us
dwanaście prac herkulesa audiobook
Artykuł sponsorowany

Lifestyle

5 sposobów na spędzenie wolnego czasu podczas wyjazdu służbowego

Wybierasz się w delegację, lub podróż służbową? Obowiązków rzecz jasna zapewne będziesz miał całkiem sporo, niemniej jednak podczas takiego wyjazdu masz też prawo do odpoczynku. Czas wolny nieco trudniej zorganizować sobie jednak będąc kilkaset kilometrów od domu – podpowiadamy więc, co można zrobić, aby podczas odpoczynku od działań służbowych po prostu się nie nudzić.

Weź ze sobą przenośną konsolę i kilka gier

To chyba najprostsza rada, jaką możemy CI dać, a jednocześnie doskonały sposób na nudę. Nie zawsze czas wolny podczas delegacji będziesz w stanie spędzić bardziej aktywnie, a kilka ulubionych gier konsolowych z pewnością pomoże Ci wyciszyć się po całym dniu pracy. Oczywiście, jeśli nie masz przenośnej konsoli, z powodzeniem zastąpić Ci ją może na przykład laptop – choć urządzenie to nie jest aż tak poręczne, da Ci większe możliwości, jeśli chodzi o wybór tytułów. Warto też dodać, że w dzisiejszych czasach gry możesz też strumieniować za pomocą urządzenia mobilnego, korzystając z możliwości oferowanych przez usługi typu cloud gaming. Potrzebować jednak do tego będziesz wysokiej jakości połączenia internetowego.

Zabierz ze sobą kilka książek

Lektura dobrej książki potrafi solidnie rozbudzić wyobraźnię – nawet u dorosłej osoby. Jeśli na Twojej półce zalega kilka tytułów, których nie zdążyłeś jeszcze przeczytać, wyjazd służbowy może być doskonałą okazją, aby nadrobić zaległości. Ciekawostką jest fakt, że czytanie to rozrywka, która nie tylko wciąga, ale działa korzystnie na ludzkie zdrowie. Badania wykazały bowiem, że regularne czytanie książek redukuje np. ryzyko zachorowania na Alzheimera. Oczywiście rozwiązanie to ma taki minus, że najprawdopodobniej zabrać ze sobą będziesz mógł tylko kilka książek. Jak się jednak okazuje – istnieje sposób, by obejść ten problem.

Postaw na audiobooki

Audiobooki cieszą się w ostatnich latach naprawdę solidną popularnością. Trudno się temu dziwić – oddziałują na naszą wyobraźnię w sposób bardzo podobny, co tradycyjne książki, a ponadto oferują szereg innych możliwości. Z Audiobooków korzystać możesz także podczas wykonywania innych czynności, a zatem z łatwością połączysz przyjemne z pożytecznym, słuchając ciekawego audiobooka i wypełniając dokumenty związane z pracą. Z audiobooków korzystać możesz nawet za pomocą smartfona, korzystając z odpowiedniej aplikacji, jak Audioteka- w ten sposób zyskasz dostęp do dziesiątek tytułów. Do Twojej dyspozycji będzie więc zarówno Dwanaście prac Herkulesa – audiobook będący zbiorem opowiadań Agaty Christie, jak i np. literatura faktu, science fiction, fantasy i nie tylko. Z audiobooków korzystać możesz z dowolnego miejsca.

Posłuchaj muzyki

Audiobooki to jednak nie wszystko. Zupełnie naturalne jest, że czasem chcesz się po prostu zrelaksować. W takiej sytuacji odzyskać zewnętrzny spokój z pewnością pomoże Ci ulubiona muzyka. Wystarczy, że założysz konto na portalu streamingowym, lub skorzystasz z serwisu Youtube, a będziesz mógł cieszyć się nią praktycznie bez ograniczeń – nie licząc, rzecz jasna, przysługującego Ci limitu transferu danych komórkowych.

Podejmij kreatywne hobby

Kto powiedział, że możesz być jedynie odbiorcą treści takich, jak muzyka, czy książki? Wyjazd służbowy może stać się doskonała okazją, abyś w spokoju i skupieniu sprawdził swoje siły jako pisarz, czy też artysta. Nawet, jeśli Twoje dzieła mają trafiać do szuflady, pomoże Ci to szlifować swój warsztat – i być może odkryjesz dzięki temu nowy talent? Zazwyczaj większość z nas jest po prostu zbyt zabiegana, aby spróbować swoich sił – odskocznia od codzienności w postaci służbowego wyjazdu może być ciekawą do tego okazją. Jeśli zainspirował Cię audiobook “Dwanaście Prac Herkulesa”, przeczytałeś dobrą książkę, lub po prostu masz ochotę sprawdzić, na co Cię stać, może to być optymalna okazja. Nie krępuj się i spróbuj stworzyć coś ciekawego – jak brzmi znane przecież powiedzenie, “do odważnych świat należy”

Reklama

Popularne

Reklama
To Top