Connect with us
największy stadion świata

Sport

Największy stadion świata. Przedstawiamy 10 największych gigantów

Na świecie nie brakuje gigantycznych stadionów mogących pomieścić dziesiątki tysięcy kibiców. Poznajcie największych z największych, czyli top 10 największych stadionów świata.

Największy stadion świata to sprawa dyskusyjna. Nie wiadomo bowiem, czy mierzyć to na podstawie jego powierzchni, liczby widzów których może pomieścić czy też np. jego wysokości. W tym materiale przyjęliśmy jednolite kryterium – liczba widzów. Nie będzie zakoczeniem, jeśli już na starcie wskażemy, że większość obiektów w rankingu pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Sylwia Dekiert - co wiadomo o pięknej prezenterce TVP? [wiek, dzieci]

10. Camp Nou

Jeden z najbardziej znanych stadionów w Europie, ale i na świecie, który wielokrotnie był areną najważniejszych rozgrywek sportowych. To stadion piłkarski w Barcelonie w Hiszpanii, na którym swoje mecze rozgrywa FC Barcelona. Stadion otwarto w 1957 roku. Ciekawostką jest fakt, że rozegrano wówczas mecz FC Barcelona – Reprezentacja Warszawy, który zakończył się triumfem gospodarzy 4:2. Oficjalnie stadion może pomieścić 99 354 widzów, ale nieoficjalnie pojawiają się informacje o rzeczywistej pojemności ok. 112 tysięcy.

największy stadion świata camp nou

9. Największe stadiony świata. Texas Memorial Stadium

Stadion do futbolu amerykańskiego w Austin w Teksasie Stadion otwarty został w listopadzie 1924 roku.  Na początku stadion składał się z dwóch trybun dla 27 tys. osób po dwóch stronach boiska, a między nimi znajdowała się bieżna lekkoatletyczna. Kolejne rozbudowy stadionu zwiększały pojemność obiektu. Najdroższa dotąd, warta prawie 150 mln$, rozbudowa odbyła się w 2007-2008, gdy po północnej stronie nadbudowano górne trybuny. Obecnie stadion mieści  100 119 widzów.

texas memorial stadium

 

8. Bryant-Denny Stadium

Jest to stadion do futbolu amerykańskiego w Tuscaloosa w stanie Alabama.  Jest siedzibą drużyny piłkarskiej University of Alabama, Alabama Crimson Tide. Stadion otwarto w 1929 roku. Pierwotnie mieścił 12 000 kibiców, ale później był wielokrotnie przebudowywany. Obecnie stadion ma pojemność 101 821.

największy stadion świata bryant denny stadium

7. Tiger Stadium

To jeden z najbardziej znanych stadionów w USA, który często nazywany jest najbardziej nieprzyjaznym miejscem do rozgrywania meczu przez przyjezdnych.  Znajduje się w Baton Rouge w Luizjanie, na terenie kampusu Louisiana State University. Tiger Stadium otwarto z pojemnością 12 000 w 1924 roku, natomiast po ostatniej rozbudowie w 2014 roku stadion przekroczył pojemność 100 tys. widzów. Obecnie mieści ich 102 321.

największy stadion świata tiger stadium

6. Neyland Stadium

Kolejny największy stadion na świecie położony w USA, w mieście Knoxville w stanie Tennessee. Gdy otwierano go po półrocznej budowie w 1921 roku, mieścił 3200 widzów na małej zachodniej trybunie. Wielokrotne modernizacje w kolejnych latach sukcesywnie zwiększały pojemność stadionu. W latach 60. ubiegłego wieku pojemność stadionu przekroczyła 50 tysięcy, natomiast po ostatnim remoncie zakończonym w 2010 stadion oficjalnie uzyskał pojemność 102 455.

największy stadion świata neyland stadium

5. Największy stadion świata. Kyle Field

Stadion zlokalizowany jest w College Station w Teksasie. Podobnie jak wymieniane wcześniej stadiony, Kyle Field to przede wszystkim miejsce rozgrywek futbolu amerykańskiego. Stadion otwarto w 1905 roku. W 2014 roku rozpoczął się poważny etap przebudowy, jeden z największych w historii sportów uniwersyteckich w USA, który został zakończony w następnym roku. Obecnie stadion może pomieścić 102 733 kibiców.

kyle field

4. Ohio Stadium

Stadion leży w Columbus w USA i jest miejscem rozgrywek drużyny futbolu amerykańskiego Ohio State Buckeyes. Jest znany jako „The Horsehoe” (podkowa) ze względu na swój kształt, bowiem południowy koniec stadionu jest otwarty. Po raz pierwszy stadion otwarto w 1922 roku, następnie kilka razy go odnawiano. Stadion mieści 104 944widzów.

największy stadion świata ohio stadium

3. Trzeci największy stadion świata. Beaver Stadium

Czwarty co do wielkości stadion na świecie i drugi co do wielkości w USA znajduje się w University Park w Pensylwanii. Stadion zainaugurował działalność w 1960 roku, a trybuny mogły pomieścić wówczas 46 tysięcy widzów. Po kolejnych rozbudowach, dzisiaj oficjalna pojemność stadionu to 106 572.

największy stadion świata beaver stadium

2. Michigan Stadium

Michigan Stadium znajduje się w amerykańskim stanie Michigan, a dokładniej na University of Michigan, w mieście Ann Arbor. Jest to największy stadion w Stanach Zjednoczonych. Stadion, nazywany przez studentów Uniwersytetu Michigan „Wielkim Domem”, może pomieścić aż 107 601 widzów.

największy stadion świata michigan stadium

1. Największy stadion świata. Rungrado May Day Stadium

Największy stadion świata, który charakteryzuje się też nietypowym wyglądem. Stadion ma kształt spadochronu, choć miał przypominać kwiat magnolii. Rungrado May Day Stadium, który wybudowano w 1989 roku, znajduje się w Pjongjang w Korei Północnej. Jego oficjalna pojemność wynosi 150 000 widzów, choć uważa się, że faktyczna pojemność obiektu jest bliższa 114 000, ale to nadal czyni go największym stadionem świata pod względem pojemności.

rungrado may day stadium

5/5 (liczba głosów: 2)
Continue Reading
Zobacz również:
Reklama

Popularne

Reklama
To Top