Connect with us
żona wilfredo leona
Fot. YouTube / VC 'Zenit-Kazan'

Sport

Żona Wilfredo Leona – kim jest partnerka siatkarza, Małgorzata Leon?

Kim jest i czym się zajmuje żona Wilfredo Leona? W tym newsie dowiecie się wszystkiego o Małgorzacie Leon (z domu Gronkowskiej), która skradła serce siatkarza reprezentacji Polski.

Kim jest żona Wilfredo Leona?

Kim jest żona Wilfredo Leona? To Małgorzata Leon, z domu Gronkowska, z którą siatkarz związany jest od wielu lat. Pochodzi spod Torunia.

Siatkarz poznał swoją przyszłą miłość… przez Internet. Komunikację ułatwił fakt, że Małgorzata Gronkowska biegle porozumiewała się po hiszpańsku. Para na żywo po raz pierwszy spotkała się w Gdańsku, przez co szczególnie lubią to miasto.

Jeśli chodzi o wykształcenie, ukończyła Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Cristiano Ronaldo - ile ma dzieci i z jakich związków pochodzą?

Nie wiadomo, czym obecnie na co dzień zajmuje się żona Wilfredo Leona. W przeszłości pisała dla serwisów internetowych o tematyce siatkarskiej, ale ten rozdział zakończyła jeszcze przed ślubem z siatkarzem.

Zawodowo związana jest także z siatkówką. Jest wiceprezesem klubu Anioły UMK Toruń, w który zaangażowany jest oczywiście także jej mąż. W sezonie 2021/22 klub zagra w II lidze, a włodarze liczą na kolejne awanse i większe sukcesy. Wydaje się, że Wilfredo Leon jest po prostu „twarzą” projektu, a jego żona mocno zaangażowała się w niego jeśli chodzi o organizację. Wszak chodzi o klub z bliskiego jej miasta.

Ślub z Wilfredo Leonem

Swoją miłość zakochana para sformalizowała w 2016 roku. W czerwcu w Polsce odbył się bowiem huczny ślub.

Żona Wilfredo Leona – wiek, dzieci, rodzina

Ile lat ma Małgorzata Leon? Urodziła się w 1992 roku, ma więc 29 lat. Tym samym jest o rok starsza od swojego męża.

Pierwsze dziecko Wilfredo i Małgorzaty Leonów przyszło na świat w maju 2017 roku. Siatkarz pochwalił się dziewczynką o imieniu Natalia za pośrednictwem Instagrama.

W listopadzie 2019 roku na świat przyszło drugie dziecko pary –  tym razem chłopiec. Siatkarz i tym razem pochwalił się potomstwem za pomocą Instagrama, choć w przeciwieństwie do pierwszego razu nie podał imienia dziecka. Nieco później okazało się jednak, że syn ma na imię Cristian.

Co ciekawe, rodzice chcą aby dzieci jak najszybciej komunikowały się w dwóch językach. W wywiadzie ze sport.interia.pl siatkarz przyznał, że on rozmawia z dziećmi po hiszpańsku (podobnie jak z żoną), ale jego żona uczy dzieci polskiego.

Małgorzata Leon w mediach społecznościowych

Żona Wilfredo Leona jest obecna na Instagramie jako @margareleonor. Jej profil jest prywatny, jednak ponad 5 tysięcy obserwujących świadczy o tym, że dopuszcza do niego wielu fanów siatkówki.

Na kolejnych slajdach możecie zobaczyć kilka zdjęć Wilfredo Leona z żoną i dziećmi.

Wstecz1 z 6
Użyj strzałek ← → do przeglądania

4.5/5 (liczba głosów: 24)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top