Connect with us
maja rutkowska lech poznań
Fot. YouTube / Lech Poznań

Sport

Maja Rutkowska. Co wiadomo o pięknej współwłaścicielce Lecha Poznań?

Maja Rutkowska stała się znana po objęciu stanowiska współwłaściciela klubu piłkarskiego Lech Poznań. Co wiadomo jednak o wcześniejszej karierze pięknej business woman i jej życiu prywatnym? W artykule znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje.

Kim jest Maja Rutkowska?

Kim jest Maja Rutkowska? To menadżerka, pracująca obecnie w Amice oraz będąca współwłaścicielem piłkarskiego Lecha Poznań. Szerzej dała się poznać właśnie po objęciu tego drugiego stanowiska.

Kobieta ma niezwykle bogate wykształcenie, ukończyła bowiem aż trzy uczelnie. To Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na kierunku Zarzadzanie i finanse międzynarodowe, Uniwersytet Johanna Wolfganga Goethe w Frankfurcie nad Menem na kierunku Politologia i anglistyka, a także Uniwersytet w Bordeaux na kierunku Politologia.

Choćby z tego powodu biegle mówi w trzech językach – polskim, angielskim i niemieckim, a świetnie zna także francuski i hiszpański.

Kariera zawodowa

Jej kariera zawodowa rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy to została specjalistą od akwizycji w poznańskim biurze Amiki. Nasępnie przechodziła przez wszystkie kolejne szczeble w firmie, aż w końcu została dyrektorem ds. personalnych całej Grupy Amica, które to stanowisko piastuje do dziś.

W 2021 roku całą Polskę obiegła informacja, że piłkarski klub Lech Poznań ma nowych właścicieli. Stery nad jednym z najbardziej utytułowanych klubów sportowych w Polsce przejęli Piotr Rutkowski (jako większościowy akcjonariusz) oraz Maja Rutkowska (jako mniejszościowy akcjonariusz).

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Laura Zielińska. Kim jest piękna żona piłkarza Piotra Zielińskiego?

Kobieta bardzo szybko dała się poznać w nowej roli. Lech Poznań mimo wszystko założył bowiem sekcję kobiecą, w czym Maja Rutkowska miała ogromny udział. Na co dzień pozostaje jednak w cieniu brata, nie zajmując się codzienną pracą w klubie.

Zainteresowanie współwłaścielką Lecha Poznań znacznie wzrosło przy okazji Gali Ekstraklasy po sezonie 2021/22. Pojawiła się ona wtedy razem z drużyną na wielu zdjeciach w wieczorowej sukni, co wzbudziło zainteresowanie kibiców.

Wiek, rodzina, dzieci

Maja Rutkowska urodziła się 5 czerwca 1992 roku w Poznaniu, więc ma obecnie 30 lat.

O jej życiu prywatnym niewiele wiadomo. Nie wiadomo także, czy ma dzieci.

Bardzo znani są za to jej rodzice i brat. Ojciec Jacek Rutkowski jest właścicielem i prezesem Amiki Wronki, a matka Małgorzata Rutkowska prezesem powiązanej z nią Fundacji Amicis. Wspomniany już wyżej brat Piotr Rutkowski jest natomiast drugim współwłaścicielem i jedną z kluczowych osób w Lechu Poznań.

Maja Rutkowska w mediach społecznościowych

Niestety, Maja Rutkowska nie prowadzi żadnych profili w mediach społecznościowych, niezbyt często pojawia się także w mediach. Jak sama przyznaje, jest natomiast na każdym meczu Lecha Poznań na własnym stadionie, więc od czasu do czasu można ją znaleźć na zdjęciach z meczów.

5/5 (liczba głosów: 4)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top