Connect with us
hbo max nie działa

Telewizja

HBO Max nie działa. Sposoby na rozwiązanie problemów

Aplikacja HBO Max nie działa na smart TV, chociaż wcześniej uruchamiała się poprawie? W poniższym tekście przedstawiamy najczęstsze przyczyny problemu i sposoby ich rozwiązania.

To, że aplikacja HBO Max nie działa, może wynikać z różnych powodów. Mogą być to problemy z samą aplikacją, telewizorem czy choćby połączeniem z Internetem. Jeżeli HBO nie ładuje się na telewizorze, być może urządzenie nie ma wystarczającej ilości pamięci. Problem będzie także występował, jeśli aplikacja bądź oprogramowanie telewizora wymaga aktualizacji. Jest kilka kroków, które trzeba wykonać, aby naprawić niedziałającą aplikację.

HBO Max nie działa. Sprawdź połączenie internetowe

Pierwszym oczywistym krokiem powinno być sprawdzenie połączenia z Internetem. Do uruchomienia aplikacji HBO Max na telewizorze wymagane jest stabilne połączenie internetowe. HBO Max utknie na ekranie ładowania, jeśli prędkość Internetu jest niska lub połączenie internetowe jest niedostępne.

Jeżeli występuje problem ze stabilnością Internetu, warto na kilka minut wyłączyć modem i router. Po ponownym podłączeniu światło sygnału internetowego powinno świecić na zielono.

Upewnij się także, czy prędkość Internetu jest wystarczająca. Do oglądania treści w jakości HBO Max potrzeba prędkości pobierania 5 MB/s a do filmów w 4K już 50 MB/s. Przesunięcie routera bliżej telewizora może poprawić siłę sygnału. Możemy również zdecydować się na użycie kabla Ethernet, zamiast połączenia Wifi. Powinno to znacząco poprawić szybkość i stabilność łącza. Jeśli natomiast łączysz się z Internetem za pomocą mobilnego hotspotu, upewnij się, że masz wystarczającą ilość mobilnej transmisji danych.

Restart telewizora i aplikacji

Można zresetować HBO Max na telewizorze Smart TV , zamykając aplikację i otwierając ją ponownie.

Czasami pomóc może także restart telewizora. Gdy telewizor jest włączony, odłącz go od gniazdka elektrycznego, a następnie odczekaj 1-2 minuty. Następnie podłącz go z powrotem i sprawdź czy problem został rozwiązany.

Jeśli HBO Max wciąż nie działa, warto także odinstalować, a następnie ponowne zainstalować aplikację.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Disney+ nie działa na telewizorze Samsung. Jak naprawić?

Aktualizacja sprzętu i aplikacji

Jak każda aplikacja, również HBO Max wymaga czasem zainstalowania nowej aktualizacji. Możesz zaktualizować HBO Max, przechodząc do sklepu z aplikacjami swojego telewizora. Następnie wyszukaj HBO Max i zainstaluj najnowsze aktualizacje, jeśli są dostępne.

Ponadto sprawdź czy są dostępne aktualizacje dla urządzenia, aby mieć pewność, że najnowsza aplikacja HBO Max jest zgodna z telewizorem.

HBO Max nie działa. Sprawdź ilość dostepnej pamięci

Średnia ilość pamięci dostępnej na telewizorach smart to 8GB. Nic więc dziwnego, że gdy zainstalujesz wiele aplikacji czy gier, a dodatkowo używasz przeglądarki, miejsce to może szybko się skończyć.

Gdy na urządzeniu nie ma wystarczającej ilości miejsca, ładowanie HBO Max zajmie trochę czasu, ponieważ brakuje miejsca na przechowywanie plików pamięci podręcznej.

Dlatego usuń niepotrzebne aplikacje, gry i pobrane pliki z telewizora. A jeśli korzystasz z przeglądarki, wyczyść historię przeglądarki i spróbuj ponownie. Pomocne może okazać się również usunięcie plików pamięci podręcznej HBO Max.

3/5 (liczba głosów: 4)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top