Connect with us
Kim jest Jakub Wawrzyniak Clout MMA
Fot. Instagram / @jakub.wawrzyniak14

Sport

Jakub Wawrzyniak. Kim jest nowy zawodnik Clout MMA?

Kim jest Jakub Wawrzyniak? Nowy zawodnik Clout MMA dawniej był zawodowym piłkarzem. Jednak nie każdy go kojarzy. Przedstawiamy jego osobę.

Kim jest Jakub Wawrzyniak?

Jakub Wawrzyniak to były polski piłkarz. Urodził się w Kutnie. Zna się bardzo dobrze z włodarzem federacji Clout MMA – Słowomirem Peszko z czasów wspólnej gry. Ma żonę Karolinę i dwójkę dzieci. Warto zauważyć, że jest osobą charyzmatyczną, wokół której powstało wiele żartów oraz memów. W walce wieczoru zbliżającej się gali freak fight zmierzy się z innym byłym piłkarzem – Tomaszem Hajto.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jakub Wawrzyniak (@jakub.wawrzyniak14)

Kariera przed freak fightami

Wawrzyniak większość kariery grał jako lewy obrońca. Zawodnik profesjonalną karierę piłkarską zaczynał w Sparcie Brodnica. Później przewijał się przez kilka zespołów, w tym Widzew Łódź. Jednak jest znany najbardziej z czasów gry dla Legii Warszawa. Po 2013 roku miał roczny epizod za granicą, ale szybko wrócił do ojczyzny, gdzie do 2018 roku reprezentował Lechię Gdańsk. To właśnie w trójmiejskim klubie współpracował na boisku ze Sławomirem Peszko.

Karierę skończył w GKSie Katowice w 2019 roku. W międzyczasie był także wiodącą postacią reprezentacji Polski. Od 2006 do 2016 roku rozegrał w niej blisko 50 spotkań i strzelił jedną bramkę. W tym okresie był 3-krotnie powoływany do kadry na mistrzostwa europy.

Najbardziej znany jest jednak ze swoich wpadek. Jednak z racji na duży dystans do siebie, sam często się z nich śmieje. Po karierze sportowca nie mógł wytrzymać zbyt długo bez piłki. Dlatego został ekspertem TVP Sport, a do tego zaczął uczęszczać na kursy trenerskie. Najwidoczniej razem z Peszko wpadł na pomysł, by wykorzystać swoją popularność w nowej formie rozrywki, jaką są walki celebrytów.

Życie prywatne

Czy Wawrzyniak ma żonę? Tak – Karolinę. Doczekał się z nią dwójki dzieci. Są nimi Oliwia i Antonii. Córka pary jest już dorosłą kobieta, natomiast syn jeszcze cieszy się dzieciństwem wraz z Ojcem, z którym spędza aktywnie wolne chwile.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jakub Wawrzyniak (@jakub.wawrzyniak14)

Jakub Wawrzyniak – wiek, wzrost, waga

Jak wyglądają parametry fizyczne przyszłego zawodnika Clout MMA? Jakub Wawrzyniak ma 40 lat oraz 188 cm wzrostu. Clout MMA opublikowała w social mediach oficjalną wagę Wawrzyniaka. Były zawodnik m.in. Lechii Gdańsk waży 91 kg.

Wawrzyniak vs Hajto. Clout MMA 3, rekord

Jakub Wawrzyniak zadebiutuje w oktagonie podczas gali Clout MMA 3 w Warszawie. Od razu będzie uczestnikiem walki wieczoru. Zmierzy się w niej z Tomaszem Hajto. Wawrzyniak mimo braku doświadczenia jest zdecydowanym faworytem. Jeszcze nie tak dawno temu był zawodowym sportowcem. Mimo braków w technice walki, na pewno będzie nadrabiał kondycją. Dlatego jedyną szansą dla Tomasza Hajto będzie szybki nokaut. Walka odbędzie się w formule kick-boxingu – K1.

Instagram, social media

Kuba Wawrzyniak, jak wielu sportowców ma swoje social media. Jego Instagram to @jakub.wawrzyniak14. Nazwa wynika z numeru na koszulce, z jakim grał za czasów profesjonalnej kariery piłkarza. Do tej pory opublikował tam ponad 80 postów, a jego poczynania śledzi około 7 000 fanów. Czy występ w Clout MMA 3 poprawi te statystyki? Najprawdopodobniej tak, gale freak fight poza sporą gażą, pomagają zwiększyć także popularność w nowych grupach odbiorców.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top