Connect with us
aleksandra hamkało
Fot. YouTube / Telewizja Echo24

Kultura

Kim jest Aleksandra Hamkało? Wiek, mąż, dzieci, kariera, ciekawostki

Ludzie często wyszukują informacje, kim jest Aleksandra Hamkało, chcąc poznać życiorys sympatycznej aktorki. Po lekturze tego materiału będziecie wiedzieli już znacznie więcej.

Kim jest Aleksandra Hamkało?

Aleksandra Hamkało to polska aktorka filmowa i telewizyjna. Aktorstwo ma we krwi, bowiem ten zawód wykonywał także jej ojciec Józef Hamkało.

Ukończyła Wydział Aktorski na Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie (filia we Wrocławiu).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aleksandra Hamkało (@olahamkalo)

Kariera

Grę rozpoczęła w wieku… trzech lat. Wtedy właśnie zadebiutowała w jednej z reklam telewizyjnych.

Na poważnie karierę rozpoczęła w 1999 roku w filmie “Odlotowe wakacje“. W tym samym roku pojawiła się na planie serialu “Na dobre i na złe”, gdzie gra do dziś.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Katarzyna Grabowska, córka aktora Andrzeja Grabowskiego?

Jej kariera filmowa przyspieszyła mniej więcej od 2011 roku i filmu “Sala samobójców“, w zwiazku z czym zaczęła regularnie pojawiać się na wielkim ekranie. To role m.in. w “Disco Polo“, “Ziarnie prawdy“, “7 rzeczach, których nie wiecie o facetach“, “Gotowi na wszystko. Exterminator” czy “Miszmasz czyli Kogel Mogel 3“.

W 2012 roku podczas Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych otrzymała natomiast nagrodę Jantar za odkrycie aktorskie – za rolę w filmie “Big Love“.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Emilia Komarnicka. Co wiadomo na temat znanej aktorki?

Jej kariera teatralna jest stosunkowo krótka, dlatego, że zagrała tylko w dwóch spektaklach. To “Zagraj to jeszcze raz, sam” (2010) oraz “Testament psa czyli historia o miłosiernej” (2011).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aleksandra Hamkało (@olahamkalo)

Aleksandra Hamkało – wiek, mąż, dziecko

Hamkało urodziła się w październiku 1988 roku w Zielonej Górze, co oznacza że ma obecnie 33 lata.

Od 2012 jest związana sakramentem małżeńskim z Filipem Kalinowskim, z którym mają córkę Jagnę (ur. 2016) oraz syna, którego imienia póki co nie znamy (ur. 2021). Kalinowski to starszy o cztery lata od Hamkało kompozytor, realizator dźwięku, a także dziennikarz muzyczny.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aleksandra Hamkało (@olahamkalo)

Ciekawostki

Podczas dotychczasowej kariery aktorka wzięła udział w kilku ciekawych, ale także nietypowych projektach. Najciekawszym z nich jest udział w kontrowersyjnym teledysku zespołu muzycznego Behemoth – “Ov Fire And The Void“.

Aleksandra Hamkało w mediach społecznościowych

Aktorka jest obecna przede wszystkim na Instagramie, gdzie możecie spotkać ją jako @olahamkalo. Kobietę obserwuje tam już ponad 75 tysięcy osób, a ta chętnie dzieli się zdjęciami zarówno z życia zawodowego, jak i prywatnego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aleksandra Hamkało (@olahamkalo)

5/5 (liczba głosów: 2)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top