Connect with us
Marcin Januszkiewicz kim jest wiek skad pochodzi piosenki
Fot. YouTube / @idolpolska8104

Telewizja

Marcin Januszkiewicz. Kim jest uczestnik „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Marcin Januszkiewicz to jeden z najpopularniejszych uczestników „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Jednak co o nim wiadomo? Skąd pochodzi? Ile ma lat? Odpowiadamy.

Kim jest Marcin Januszkiewicz? To aktor i wokalista

Marcin Januszkiewicz to aktor, kompozytor oraz piosenkarz. Pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego pod Łodzią. Jednak później przeniósł się do Warszawy. Karierę rozpoczynał w akademickim teatrze. Od 2010 roku związał się z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Natomiast po dwóch latach dołączył do Teatru Studio. Grał w wielu spektaklach, a także musicalach. Przez lata łączy pasję do aktorstwa ze śpiewem. Sam skomponował kilka autorskich utworów. Wystąpił w talent show „Idol”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Sylwia Gaczorek. Kim jest piękna partnerka Tomasza Fornala?

Jednak śpiewać zaczynał w bełchatowskim chórze. Jego kariera była nacechowana wieloma laurami oraz wyróżnieniami. Jednym z najważniejszych momentów w jego życiu był występ podczas 50. festiwalu w Opolu na konkursie SuperDebiutów. Zaśpiewał tam piosenkę „Na kulawej naszej barce”. W międzyczasie napisał wiele piosenek, które przemieniły się w hity. Obecnie jest jednym z wokalistów zespołu Café Majonez.

Telewizja oraz dubbing

Jeśli chodzi o dorobek telewizyjny, to jest on równie pokaźny. Największą popularność zyskał dzięki występowi w serialach „Na dobre i na złe” oraz „Na Wspólnej„. Miał również epizody w produkcjach TVP. Mowa o „Ojcu Mateuszu” czy „Archiwiście”. W 2021 roku wystąpił również w „Pierwszej miłości. Natomiast jako aktor głosowy dubbingował nową adaptację „Króla Lwa„, gdzie zagrał dorosłego Simbę oraz Jefreya w „Cruelli”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Krzysztof Jakubik. Kim jest znany sędzia piłkarski? Wiek, pochodzenie

Wykształcenie, hobby

Marcin Januszkiewicz ukończył II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim. Później przeniósł się studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Naukę tam zaczął w 2010 roku. Wolny czas uwielbia spędzać na korcie. Gra często w tenisa ziemnego i stara się być w nim coraz lepszym. Aktor w ogóle jest wielkim fanem wszelakiego sportu. Warto zauważyć, że opiekuje się również swoim psem, LJ’tem.

Marcin Januszkiewicz. Ile ma lat? Wiek aktora i jego znak zodiaku

Nie jest tajemnicą, że aktor urodził się 20 marca 1987 roku. Oznacza to, że Marcin Januszkiewicz ma 36 lat. Jest zodiakalną Rybą. Ludzie urodzeni w tym samym przedziale co on są wrażliwi, kreatywni i empatyczny. Czyż to nie idealny opis artysty?

Marcin Januszkiewicz. Instagram, social media

W XXI wieku jedną z najważniejszych rzeczy są social media. Niektórzy twierdzą, że kto ich nie ma, nie istnieje. Nie wiemy, czy Marcin Januszkiewicz potwierdza tę tezę, ale ma konto na Instagramie, które nazywa się @marcinjanuszkiewicz. Mimo że nie jest to bardzo aktywne konto, bo liczy raptem 77 postów, to obserwuje je ponad 14 000 osób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Asia Cedrych. Kim jest sympatyczna dziennikarka żużlowa?

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top